P0

Regionas

Rajono savivaldybė bendradarbiauja su verslu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-04


“Savivaldai ir verslui reikalingas abipusis pasitikėjimas, bendravimas ir bendradarbiavimas – to nuosekliai siekiame“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, kuri pasakoja apie verslo ir Savivaldybės bendradarbiavimą.

Rajono savivaldybės nuotr.

Vienas iš Savivaldybės darbo tikslų – kurti verslui patrauklią aplinką, kurioje žmonės norėtų pradėti ar vystyti verslą. Kiekviena nauja verslo įmonė, investicija atneša naujų darbo vietų, užsakymų jau esančioms vietos įmonėms, pritraukia žmones, skatina nekilnojamojo turto ir paslaugų sektoriaus augimą, gerina ekonominį Savivaldybės gyvenimą. Abipusis bendravimas ir bendradarbiavimas su verslu leidžia vykdyti bendrus projektus, kelti gyvenimo rajone lygį.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Klaipėdos rajono savivaldybėje 2018 m. pradžioje veikė 1786 ūkio subjektai, didžiąją jų dalį sudaro smulkios ir vidutinės įmonės. Džiugina tai, kad jų skaičius nuolat auga: 2010 metais ūkio subjektų buvo 602 mažiau – 1184. Įmonių yra pakankamai daug, todėl siekiame, kad Klaipėdos rajone būtų patogu ne tik gyventi, bet ir dirbti bei plėtoti verslą.

Patvirtino Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programą

Klaipėdos rajono savivaldybė jau daugiau nei 10 metų teikia paramą smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Šiemet Taryba patvirtino naujus Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programos nuostatus, kuriais remiantis supaprastintas dokumentų priėmimo procesas, todėl gauti Savivaldybės paramą tapo paprasčiau.

Praėjusiais metais verslininkų pageidavimu buvo įsteigta nauja pareigybė. Strateginio planavimo ir investicijų skyriuje pradėjo dirbti vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas, kurio pagrindinė užduotis – nuolat bendrauti su verslu, išgirsti jų poreikius, konsultuoti paramos verslo subjektams, naujo verslo steigimo, savivaldos ir verslo bendradarbiavimo galimybių bei kitais verslo srities klausimais. Dirbant šiam specialistui užtikrinamas nuolatinis bendravimas su verslininkais, sužinoma, su kokiomis problemomis jie susiduria ir ieškoma galimybių jas spręsti.

Siekiant skatinti verslumą, sužinoti įvairias verslo rėmimo galimybes, bendradarbiauti rengiant verslumo skatinimo projektus, palaikomi ryšiai su VšĮ „Versli Lietuva“, Klaipėdos teritorine darbo birža, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, Tauragės rajono savivaldybe, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centru, UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“, VšĮ „Lietuvos inovacijų centru“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Klaipėdos mokslo ir technologijų parku bei Mažeikių verslininkų asociacija.

Jau antrą kartą organizuotas Klaipėdos rajono savivaldos ir verslo forumas, kuris 2017 m. buvo skirtas aptarti besikuriančio ar jau veikiančio verslo finansavimo galimybėms, skatinti inovacijų taikymą versle bei įmonių tarpusavio bendradarbiavimą. Forumą moderavo žinomas verslininkas Ilja Laurs. Laukiama ir įmonių ar fizinių asmenų, užsiimančių tam tikra verslo sritimi, pasiūlymų, kokia galėtų būti pagrindinė šių metų Savivaldos ir verslo forumo tema.

Kasmet organizuojamas ir šventinis savivaldos ir verslo vakaras, kuriame apdovanojamos pažangiausios rajono įmonės.

Versliausia savivaldybė

Apie svarbiausius investicinius projektus, kuriuos planuojama įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės būdu, informuojami ne tik vietos, bet ir šalies verslininkai, ieškoma tarptautinių investuotojų. Tai daroma, dalyvaujant tarptautinėse parodose: praėjusiais metais dalyvauta parodoje „Resta 2017“ Vilniuje, o šiemet – „Statyba 2018“ Klaipėdoje. Parodos – puiki platforma bendrauti su verslu, užmegzti ryšius su potencialiais investuotojais.

Informacija apie verslo aplinką, jo pradžią, paramą verslui, lengvatas ir kita informacija, susijusi su verslo įkūrimu, jo plėtra, skelbiama Klaipėdos rajono savivaldybės interneto svetainės www.klaipedos-r.lt skiltyje „Verslas“, „Facebook“ paskyroje „Verslas.Klaipėdos rajonas“.

VšĮ „Versli Lietuva“ Klaipėdos rajono savivaldybei 2017 m. įteikė „Versliausios savivaldybės“ apdovanojimą už iniciatyvumą skatinant verslumą ir eksportą Klaipėdos rajone. Nors kartais ir pritrūksta verslo atstovų aktyvumo, tačiau tvarių ryšių mezgimas – ilgalaikis procesas, prie kurio nuosekliai dirba tiek Savivaldybės vadovai, tiek administracijos specialistai.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

                                                                                                                                                                                                                         


2018-05-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt