Dėl „Agrovet” bankroto spręs už uždarų durų

Verslas
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-05-16

Apeliacinio teismo į Klaipėdos apygardos teismą grąžintos bylos, kurioje SEB bankas siekia pradėti bankroto procedūrą Kretingalės mėsos perdirbimo bendrovei „Agrovet”, nagrinėjimas bus neviešas.

Antradienį teisėja Kristina Domarkienė patenkino tokį „Agrovet” byloje atstovaujančios advokatės Gražinos Mauručaitienės prašymą. Esą kitaip būtų paviešinti svarbūs įmonės finansiniai rodikliai ir kiti duomenys, o tai neva turėtų neigiamų pasekmių.

„Agrovet” vadovas Augenijus Gudžiūnas siekia, kad įmonei būtų iškelta restruktūrizacijos, o ne bankroto byla. Tokią poziciją palaiko ir susijusios bendrovės „Kretingalės mėsa” atstovė Justė Gudžiūnaitė (centre). Martyno Vainoriaus nuotr.

Dar iki priimant šį sprendimą restruktūrizacijos siekiančios „Agrovet” vadovas Augenijus Gudžiūnas teismui pareiškė manąs, kad yra kažkoks bankui palankus strateginis investuotojas, kuriam gali būti naudingesnis bankrotas nei restruktūrizacija.

„Jei bankas būtų suinteresuotas išsaugoti darbo vietas, atgauti kreditus, būtų kitoks požiūris, o ne nuolatinis apskundimas sprendimų”, – sakė jis.

Panašiai kalbėjo ir byloje trečiuoju asmeniu esančios bendrovės „Kretingalės mėsa” atstovė Justė Gudžiūnaitė. Esą vieno susitikimo metu banko atstovai ir pačios „Agrovet” surastam investuotojui sakė, kad šis palauktų bankroto, nes jam tai bus naudingiau.

Ji taip pat pabrėžė, kad „Agrovet” surastas strateginis investuotojas „yra labai jautrus viešumui”.

Pernai gruodžio pabaigoje Klaipėdos apygardos teismo teisėja teisėja Alona Romanovienė buvo priėmusi sprendimą „Agrovet“ kelti restruktūrizavimo bylą.  Tačiau vasarį Lietuvos apeliacinis teismas nurodė Klaipėdos apygardos teismui iš naujo svarstyti, koks turėtų būti šios Kretingalės mėsos perdirbimo bendrovės likimas – bankrotas ar restruktūrizacija.

SEB bankas siekia „Agrovet” bankroto, nes su juo dar 2001 m. įmonė buvo sudariusi kreditavimo sutartį, kuri 2014 m. pasibaigė ir nuo tada likusi 8,186 mln. dydžio skola su palūkanomis iki šiol yra negrąžinta.

INFORMACIJA

„Sodros“ duomenimis, „Agrovet“ kovą dirbo 54 žmonės. Vidutinis atlyginimas siekė 530,45 Eur. Bendrovė pernai vis turėdavo 100 tūks. eurų viršijančių skolų „Sodrai“, tačiau kovo pradžioje šį įsiskolinimą visiškai panaikino. 

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

„Lumifast“ bankrutuoja ir atleidžia visus darbuotojus

Klaipėdos logistikos bendrovė „Lumifast“ bankrutuoja ir atleidžia visus 140 darbuotojų, praneša Užimtumo tarnyba. Anot tarnybos, apie atleidimus daugiausiai įspėta sunkvežimių ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Uosto direkcija prieš danus – 2:0 

Ir Apeliacinis teismas patvirtino, kad Danijos kompanija „Rohde Nielsen“ kėlė nepragrįstas pretenzijas Uosto direkcijai dėl dar 2020 m. birželį sudarytos ...
2024-07-03
Skaityti daugiau

ELTA

„Foxpay“ skandale - ir pajūrio pėdsakas

Lietuvos bankui (LB) ir kitoms institucijoms atliekant tyrimus dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“, jos akcininkė Ieva Trinkūnaitė, kuri Vyriausybės komisijos ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This