P0

Svarbu, Verslas

Verslo liudijimų kainų siūlo nekeisti

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-05-18


Miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas palaikė Savivaldybės administracijos siūlymą 2019-aisiais Klaipėdoje išduodamiems verslo liudijimams taikyti tokius pačius mokesčius kaip ir šiemet. Taip pat siūloma palikti tokias pat, Mokesčių inspekcijos rekomenduojamas lengvatas.

Didžiausią – 585 Eur – mokestį ir toliau siūloma taikyti statybos baigimo apdailos ir valymo darbams bei specialiesiems statybos darbams. Martyno Vainoriaus nuotr.

Svarstant šį klausimą komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius teiravosi, kokią įtaką padarė pernykštis sprendimas atšaukti į Seimą išrinkto miesto Tarybos nario Simono Gentvilo iniciatyvą būstų nuomos verslo liudijimams taikyti tik 1 euro mokestį. Žinia, pernai miesto politikai tokius verslo liudijimus pabrangino iki 209 eurų.

Savivaldybės administracijos Mokesčių skyriaus vedėja Kristina Petraitienė informavo, kad lyginant pirmąjį šių metų ketvirtį su atitinkamu 2017-ųjų laikotarpiu, tokių verslo liudijimų net padaugėjo – atitinkamai išduota 563 ir 665. Jei pernai už tokius verslo liudijimus pirmą ketvirtį buvo sumokėti 509 eurai, tai dabar – 86 155.

“Akivaizdu, kad klaidingas sprendimas buvo nustatyti vieno euro mokestį”, – konstatavo R. Taraškevičius.

Jis taip pat stebėjosi, kodėl 1 euro mokestis taikomas ir duobkasiams bei kapų prižiūrėtojams. K. Petraitienė informavo, kad tiek pernai per pirmąjį ketvirtį, tiek ir šiemet buvo išduota tik po vieną tokį verslo liudijimą.

2016 m. Klaipėdoje buvo išduoti 5 793 verslo liudijimai, už juos surinkta 460 799 Eur. Pernai išduoti 6 564 verslo liudijimai, surinkta 395 697 Eur.  Teigiama, kad nepaisant išaugusio verslo liudijimų skaičiaus mokesčių surinkta mažiau būtent dėl  1 Eur lengvatos būsto nuomai.  Prognozuojama, kad 2019 metais už išduodamus verslo liudijimus į savivaldybės biudžetą gali būti surinkta apie 400 tūkst. Eur pajamų.

INFORMACIJA

1 Eur mokestį siūloma taikyti 28 mažai populiarioms vadinamoms veiklos rūšims, “kurių pajamingumas ir paslaugos kaina rinkoje maža”. Joms priskiriamos: kapaviečių priežiūra ir duobkasių paslaugos,; kompiuteriniai žaidimai (už komplektą); batų valymas; mokamų tualetų ir svėrimo paslaugos; tekstilės pluoštų paruošimas ir verpimas; žemės ir miškų ūkio traktorių ir kitų žemės ir miškų ūkio mašinų remontas; žvejybos reikmenų gamyba, trūklių lervų gaudymas; žvakių ir kitų liejinių iš vaško gamyba; knygų įrišimas, apdaila; krosnių, kaminų ir židinių valymas; meno kūrinių restauravimas; žuvų, mėsos bei jų gaminių rūkymas; vaisių, uogų ir daržovių sulčių gamyba; dovanų pakavimas; siuvinėtų dirbinių gamyba ir taisymas; gyvulių traukiamų transporto priemonių, valčių, laivelių (kanojų, baidarių, eldijų), plaustų gamyba arba remontas; statybinės miško medžiagos auginimas (sodinimas, persodinimas, atsodinimas, retinimas); miško daigynų veikla; medalių, medalionų gamyba; medvilninių ir lininių audinių audimas, kopijavimo, šviesoraščio, teksto dauginimo veikla; gelbėtojų veikla; kalvių (arklių kaustytojų) veikla; knygų, žurnalų ir laikraščių nuoma; kilimų ir kiliminių gaminių taisymas. 

Didžiausią – 585 Eur – mokestį siūloma taikyti statybos baigimo apdailos ir valymo darbams bei specialiesiems statybos darbams.  


  2018-05-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt