P0

Švietimas

“Svirpliukui” visgi dega žalią šviesą

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-05-23


Net ir negavęs prašytos informacijos apie visus Savivaldybės vykdomus ir dar tik planuojamus projektus, miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas iš antro karto pritarė, kad kartu su Europos Sąjungos (ES) parama būtų rekonstruotas lopšelis-darželis „Svirpliukas“. Įgyvendinus šį projektą ant Liepų gatvėje esančios įstaigos korpuso būtų pristatytas antras aukštas, kuriame būtų įkurtos 95 naujos vietos darželinukams.

„Svirpliukas“ rekonstrukcijai buvo pasirinktas dėl to, kad jis yra miesto centre, kur vietų poreikis yra didelis. Be to, čia yra galimybė fiziškai sukurti būtent tiek naujų vietų, kiek reikalaujama norint gauti ES paramą. Martyno Vainoriaus nuotr.

Prieš savaitę šis komitetas dėl tokio sprendimo buvo susilaikęs ir paprašė, kad Savivaldybės administracija pateiktų, koks yra lėšų poreikis visiems jau patvirtintiems projektams, “kad būtų matomas visas vaizdas“, ar biudžetas ateityje sugebės pakelti tiek išlaidų.

Visgi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova raštu komitetą informavo, jog šiuo metu yra peržiūrimi ir koreguojami visi investiciniai planai, tad informacija dabar yra negalutinė. Ją ketinama pateikti birželio Tarybos posėdžiui.

“Netrukus čia vyksiančiame Regionų tarybos posėdyje iš anksto viskas sudėliota ir be mūsų pritarimo. Tačiau Savivaldybės lėšų likutis, kurį galima panaudoti, nėra toks jau ir didelis, kaip norėtųsi. Nustokim žadėti kai kuriuos dalykus, kurie nerealūs, ypač prieš artėjančius rinkimus”, – pareiškė komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

Tuo metu vicemerė Judita Simonavičiūtė, praėjusio posėdžio metu ir pasėjusi abejones dėl Savivaldybės finansinių pajėgumų, teigė, kad jau reikia pradėti galvoti apie modeliavimą 10 metų laikotarpiui, nes strateginio plano esą nebeužtenka.

Po trumpos diskusijos komiteto nariai jau pritarė, jog būtų vykdomas “Svirpliuko” rekonstrukcijos projektas, atsieisiantis apie 1,23 mln. eurų, iš kurių parama sudarytų 879 tūkst. eurų. Galutinį žodį kitą savaitę turės tarti miesto Taryba.


  2018-05-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt