P0

Kriminalai ir nelaimės

“Klaipėdos mėsinės” byla: kalta ir toliau lieka tik buhalterė

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-05-31


Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė, jog palieka galioti nepakeistą Klaipėdos apylinkės teismo sprendimą byloje, kurioje UAB „Klaipėdos mėsinė“ ir jos darbuotojai – Rita Mikaitė, Vytautas Žalgiris ir Gintaras Valančius – buvo kaltinami apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Teisėjų kolegija atmetė ir vienintelės nuteistosios R. Mikaitienės skundą, kuriuo ji prašė būti išteisinta, ir prokurorės Laimos Rokanskienės skundą, kuriuo ji prašė nuteisti visus kaltinamuosius ir skirti jiems 7532–11298 Eur dydžio baudas, o įmonei – 75 320 Eur baudą.

Helicon Filter nuotr.

Klaipėdos apylinkės teismas šį sausį buvo kalta pripažinęs tik R. Mikaitę dėl to, kad ji apgaulingai tvarkė įmonės apskaitą. Nuo 2012 m. balandžio iki 2013 metų vasario ji 86 atvejais nepagrindė ir į apskaitą neįtraukė darbo užmokesčio priskaitymo darbuotojams, iš viso beveik 16 tūkstančių eurų, bei darbo užmokesčio išmokėjimo darbuotojams, iš viso daugiau kaip 12 tūkstančių eurų. Dėl to buvo nesumokėta beveik 3 tūkstančių eurų gyventojų pajamų mokesčio, o „Sodrai“ – daugiau kaip 6 tūkstančius eurų.

Be to ji buvo kaltinta tuo, kad minėtu laikotarpiu veikdama kartu su UAB „Klaipėdos mėsinė“ pirkimų vadovu Vytautu Žalgiriu ir kitais ikiteisminio tyrimo tiksliai nenustatytais įmonės darbuotojais, iš tiksliai nenustatytų asmenų be apskaitos dokumentų įsigijo kiaulių skerdieną, kurią be apskaitos dokumentų pardavė kitoms įmonėms už beveik 600 tūkst. eurų. Teigta, kad UAB „Klaipėdos mėsinė“ vyr. buhalterė nesuprato pavaldinės nusikalstamos veikos, tad Mokesčių inspekcijai išrašė ir pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis apie turtą.

Skiriant bausmę buvo atsižvelgta į tai, kad buhalterė neteista, dirba, be to šiuo metu serga sunkia liga. Teismas už padarytą nusikalstamą veiką jai skyrė beveik 6 tūkstančių eurų baudą.

Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegijos, kurią sudarė Edita Lapinskienė, Linas Pauliukėnas ir Dalia Kursevičienė, sprendimas kasacine tvarka dar gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.


  2018-05-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt