Verslas

“Fortum Klaipėda” turės sumokėti 52 tūkst. eurų

Avatar

Martynas Vainorius
2018-06-11


Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi AB “Klaipėdos energija” ir jai šilumą tiekiančios UAB “Fortum Klaipėda” ginčą, nusprendė, jog pastaroji turės sumokėti Savivaldybės kontroliuojamai įmonei 52 584 Eur.

Ginčas tarp įmonių kilo dėl to, kad pernai lapkritį du kartus sugedus atliekų deginimo jėgainei,”Fortum Klaipėda” nepatiekė žadėto šilumos kiekio, o “Klaipėdos energija” dėl to turėjo užkurti dujas deginančius katilus ir patyrė vadinamąsias balansavimo sąnaudas, įvertintas minėta suma.

“Fortum Klaipėda” jėgainė pernai lapkritį dėl gedimų buvo sustojusi du kartu ir iš viso nedirbo daugiau nei 62 valandas. “Fortum” nuotr.

“Klaipėdos energija” prašė jas atlyginti motyvuodama tuo, kad šie gedimai nėra priskirti prie avarijų šilumos įrenginiuose. “Fortum Klaipėda” laikėsi priešingos pozicijos.

VKEKK, išnagrinėjusi šį ginčą, pripažino, kad “Klaipėdos energija” teisėtai ir pagrįstai reikalauja atlyginti balansavimo sąnaudas ir įpareigojo “Fortum Klaipėda” sumokėti šią sumą.

Šis ginčas tarp “Klaipėdos energijos” (19,47 proc. jos akcijų valdo UAB „Fortum Heat Lietuva“) ir “Fortum Klaipėda” (10 proc. jos akcijų priklauso “Klaipėdos energijai”) pastaruoju metu jau ne pirmasis. “Atvira Klaipėda” rašė ir apie susikirtimą dėl “Klaipėdos energijos” investicijų į Lypkių katilinės biokuro katilą, ir apie peripetijas skiriant “Fortum Klaipėda” valdybos narius.


Verslo straipsnių visus kompas

2018-06-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt