P0

Kriminalai ir nelaimės

Sulaikytame krovinyje ne kvaišalai, o pesticidai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-12


Muitinės pareigūnai šiomis dienomis gavo laboratorijos išvadas, jog dar gegužės viduryje sulaikyta daugiau nei 4 tonų neaiškios kilmės skysčio siunta – pesticidai.

Muitinė praneša, kad nelegalų beveik 100 tūkst. eurų vertės krovinį Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis sulaikė Šiaulių apylinkėse. Kurį laiką įtarta, kad pareigūnams į rankas pakliuvo kvaišalų gamybai skirta žaliava.

Muitinės nuotr.

Gegužės 15 d. automobilius kelyje Ryga–Šiauliai stabdęs ir tikrinęs Klaipėdos teritorinės muitinės patrulis apie 16 val. sustabdė patikrinti į Lietuvą važiavusį sunkvežimį „Mercedes Benz“.

Atvėrę mašinos puspriekabės duris, pareigūnai išvydo, jog ši pilna dėžių su neaiškiais plastikiniais, jokiomis pakuotėmis nežymėtais 10 litrų buteliais. Iš viso rastos 374 dėžės, kuriose buvo 3740 butelių su neaiškiu įvairių spalvų skysčiu. Mašiną vairavęs Ukrainos pilietis G. V. (turintis leidimą nuolat gyventi Latvijoje) negalėjo paaiškinti, kas tai per krovinys, ir neturėjo jokių jo kilmės ir įsigijimo dokumentų.

Krovinys buvo sulaikytas, o jo mėginiai perduoti Muitinės laboratorijos ekspertams, kurie ir nustatė, jog į Lietuvą mėginta įvežti falsifikuotus pesticidus ir herbicidus. Preliminariais duomenimis, sulaikytų chemikalų vertė – 95 225 eurai. Įtariama, kad jie gali būti pagaminti Kinijoje – nors buteliukai nežymėti, vidinėje jų kamštelio pusėje pareigūnai pastebėjo, iš pažiūros, kiniškus rašmenis.

Buvo surašytas prekių sulaikymo protokolas, vairuotojas po apklausos paleistas.

Pranešama, kad nelegalios neaiškios kilmės falsifikuotų pesticidų siuntos Lietuvoje sulaikomos nuolat, jos įvežamos tiek kontrabandos būdu iš trečiųjų šalių, tiek iš kaimyninių Europos Sąjungos valstybių.

Tokiais falsifikuotais produktais, kurie gali būti net 50 proc. pigesni, susigundo dažnas ūkininkas. Įspėjama, kad perkant nežinomus, neaiškios kilmės chemikalus, jais purškiant laukus, didelė rizika panaudoti žalingą aplinkai ir pavojingą žmonių sveikatai produktą.


2018-06-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt