P0

Miestas

Bibliotekos konkursas: siūlo atmesti du projektus

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-07-03


Uostamiesčio savivaldybės užsakymu vykstantis Klaipėdos miesto modernaus bendruomenės centro-bibliotekos architektūrinio projekto konkursas pasiekė finišo tiesiąją. Antradienį konkurso komisija turėtų paskelbti, kurie iš 15 pateiktų darbų yra įvertinti geriausiai.

Su jų autoriais Savivaldybė galės vesti tiesiogines derybas dėl techninio projekto parengimo.

“Žinių ratas” – vienas iš projektų, kurį siūloma atmesti.

Antradienio rytą porą valandų trukusio pristatymo metu konkurso recenzentai architektai Vaidotas Dapkevičius ir Vladas Balsys komisijai pristatė savo įžvalgas ir nuomones apie patiektus darbus.

Abu recenzentai siūlo atmesti du projektus – “Žinių ratą” ir “Super biblioteka”, nes jie neatitinka formaliųjų kriterijų: nėra pateikta techninių parametrų, ekonominių rodiklių ir t.t.

“Super biblioteka” taip pat neatitinka formaliųjų konkurso reikalavimų.

Konkurso projektų vertinimo komisiją sudaro Klaipėdos savivaldybės tarnautojai Almantas Mureika ir Kastytis Macijauskas, Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vadovė Bronislava Lauciuvienė, architektai, „turintys vertingą patirtį projektuojant bibliotekos tipologijos pastatus, įvertintus nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu“: Saulius Juškys, Donaldas Trainauskas, Aurimas Sasnauskas ir Neringa Blaževičienė.

Pats V. Dapkevičius sakė, kad jei balsuotų, rinktųsi tarp tų projektų, kurie maksimaliai išnaudoja pirmuosius statinio aukštus. Kaip vienas iš tokių imponuojančių projektų jam yra “13-115211”.

Vl. Balsys savo išvadose išskiria projektus “KMB018”, “Brizas”, “Akvariumas” ir taip pat “13-115211”.

Abu recenzentai kaip ir vieną iš patraukliausių mini šį projektą.

Beje, šį konkursą aprašė ir Jungtinės Karalystės leidinys “The architect’s journal”.

Konkurso sąlygose akcentuojama, kad pastatas bus centrinė Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, o jo architektūra „turi reprezentuoti miestui svarbaus, visuomeninio objekto charakterį“ bei turi daryti „teigiamą poveikį masinės statybos gyvenamojo rajono įvaizdžiui ir gyvybingumui“.

Apie 7000 kv. m ploto sklype Statybininkų pr. 17A iškilsiančio pastato plotas turi siekti 2600 – 2800 kv. m.

Miesto straipsnių vidus

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova buvo sakiusi, jog valdžia turi pageidavimą, kad maksimali galima tokio objekto statybos sąmata neviršytų 3 mln. eurų.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Anksčiau tokią biblioteką planuota statyti vietoje neužbaigto dispečerinės pastato I. Simonaitytės g. 29, tačiau dabar jį nutarta perduoti Vyriausybei, kaip vieną iš objektų, už kurį tikimasi gauti buvusio Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kompleksą Jūros gatvėje.

Už konkurso organizavimą Lietuvos architektų sąjungai Klaipėdos savivaldybė sumokės 15 972 eurus.


  2018-07-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt