P0

Miestas, Svarbu

Geriausias bibliotekos projektas – vilniečių (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-07-03


Uostamiesčio savivaldybės užsakymu vykusio Klaipėdos miesto modernaus bendruomenės centro-bibliotekos architektūrinio projekto konkurso komisija antradienio vakarą paskelbė savo verdiktą.

“Kaip reta konkursas pavykęs, darbai geri, nuoširdžiai dirbta, yra iš ko pasirinkti. Miestas turi iš ko pasirinkti racionaliausią. Tik du darbai, nepateikę techninių rodiklių, buvo atmesti ir nevertinti”, – sakė komisijos pirmininkas, Klaipėdos savivaldybės administracijos Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjas Almantas Mureika.

Geriausiu iš iš 15 pateiktų darbų buvo pripažintas projektas “KMB018” (plačiau apie jį galima pasiskaityti čia). Jam komisija skyrė 159,5 balo, kai antrosios vietos darbas jau gavo tik 133,2 balo.

Atplėšus vokus paaiškėjo, kad jį parengė vilniečiai UAB “Aketuri architektai”. Jiems atiteko 7 000 eurų.

“Labai unikali idėja. Kompozicija tarp želdynų sukurtų išskirtinę erdvę, visuomenei turėtų būti patrauklu. Funkcija gerai išspręsta – pirmas aukštas bendruomenės poreikiams, antras – bibliotekai. Nebuvo muštynių tarp komisijos narių, gan vieningai prieita prie šio sprendimo”, – sakė A. Mureika.

Antroji vieta ir 5000 eurų skirta projektui “Projektas B”. Jį parengė Kęstučio Lupeikio architektūrinio planavimo įmonė.

“Projektas B”

Trečiosios vietos laimėtojais tapo UAB “YCL”, pasiūlę projektą “Brizas”. Jiems bus skirta 3000 eurų premija.

“Brizas”

Ketvirtoji vieta ir 1000 eurų premija komisijos sprendimu buvo paskirta projektui “Šiandien taip elegantiškai”, kurį parengė MB “Studija Heima”.

“Šiandien taip elegantiškai”

Tiesa, tai dar yra preliminari eilė, nes bus tikrinama kvalifikacija. Su patvirtintų geriausių vietų autoriais Savivaldybė galės vesti tiesiogines derybas dėl techninio projekto parengimo.

Miesto straipsnių vidus

A. Mureika taip pat akcentavo, kad net 7 projektai siūlė keisti detalųjį planą, kas nėra itin patrauklu, nes tvirtinant juos bendruomenės susitaria dėl įvažiavimo kelių, aukštingumo, užstatymo tankumo ir t.t.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Konkurso projektų vertinimo komisiją sudarė Klaipėdos savivaldybės tarnautojai A. Mureika ir Kastytis Macijauskas, Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vadovė Bronislava Lauciuvienė, architektai, „turintys vertingą patirtį projektuojant bibliotekos tipologijos pastatus, įvertintus nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu“: Saulius Juškys, Donaldas Trainauskas, Aurimas Sasnauskas ir Neringa Blaževičienė.

Ji atsižvelgė į konkurso recenzentų, architektų Vaidotų Dapkevičiaus ir Vlado Balsio pastebėjimus, kad du projektai – „Žinių ratas“ ir „Super biblioteka“ – neatitinka formaliųjų kriterijų: nėra pateikta techninių parametrų, ekonominių rodiklių ir t.t.

Konkurso sąlygose akcentuojama, kad pastatas bus centrinė Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, o jo architektūra „turi reprezentuoti miestui svarbaus, visuomeninio objekto charakterį“ bei turi daryti „teigiamą poveikį masinės statybos gyvenamojo rajono įvaizdžiui ir gyvybingumui“.

Apie 7000 kv. m ploto sklype Statybininkų pr. 17A iškilsiančio pastato plotas turi siekti 2600 – 2800 kv. m.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova buvo sakiusi, jog valdžia turi pageidavimą, kad maksimali galima tokio objekto statybos sąmata neviršytų 3 mln. eurų.

Anksčiau tokią biblioteką planuota statyti vietoje neužbaigto dispečerinės pastato I. Simonaitytės g. 29, tačiau dabar jį nutarta perduoti Vyriausybei, kaip vieną iš objektų, už kurį tikimasi gauti buvusio Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kompleksą Jūros gatvėje.

Už konkurso organizavimą Lietuvos architektų sąjungai Klaipėdos savivaldybė sumokės 15 972 eurus.


  2018-07-03

  2 komentarai “Geriausias bibliotekos projektas – vilniečių”

  1. AvatarKarolis (IP: 86.100.23.57)

   Projektas, kurį paruošė vilniečiai UAB „Aketuri architektai“ nėra pilnai išbaigtas. Dėl geresnio vaizdo, medžiai yra tuopos, kurie klaipėdiečiams daug metų kėlė problemas savo pūkais sukeldami alergijas, teršdavo patalpas. Kiti medžiai keistų bendrą vaizdą. Išorinis vaizdas dar nerodo patalpų skirtų viešąjai bibliotekai, renginiams, konferencijoms. Didžiulės erdvės sudaro problemas jų mikroklimatui, apšildymui, tuo pačiu aptarnavimo kainai. Statybai panaudojamos medžiagos, būtų pagrindas architektūriniams sprendimams.

  2. AvatarVytautas (IP: 82.135.193.244)

   Ar klaipėdoje nebeliko architektų? Konkurse vyrauja “dėžutės”. Šalia dėžutės, iš priekio dėžutės. Jokios fantazijos, tik plikas noras pigiai laimėti.
   O vadinasi – koncepcija. tai ne architektūrinis, tai bravūrinis žaidimas

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt