„Švyturio” stipendija – Lukui Norkevičiui

Fotoreportažai, Miestas
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-07-10

[vc_row][vc_column][vc_column_text]UAB „Švyturys-Utenos alus“ antradienį jau penktą kartą gabiam jaunam klaipėdiečiui įteikė „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiją.

Šįkart 4 tūkst. Eur siekianti stipendija atiteko laivų inžinieriui Lukui Norkevičiui.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Tikrai nesitikėjau, kandidatai atrodė daugiau pasiekę. Turėsiu dar didesnę paspirtį ir atsakomybę. Pasistengsiu įrodyti, kad buvau vertas šito”, – sakė L. Norkevičius, neslėpęs, kad sunku jam rinkti žodžius.

25-erių L. Norkevičius šiuo metu ne tik dirba laivų projektuotoju Vakarų laivų gamykloje, bet ir dėsto bei siekia daktaro laipsnio Klaipėdos universitete.

„Laivų projektavimas ir jų statyba – labai įdomi sritis. Mes projektavome pirmą pasaulyje dujinį keltą, ledlaužį, varomą suskystintosiomis gamtinėmis dujomis. Dabar visas inžinerinis mokslas, variklių kūrimas orientuojasi į ekologiją. Laivams, kaip ir automobiliams, teks mažinti išmetamųjų dujų kiekį, todėl jiems reikės naudoti alternatyvų kurą. Turiu galimybių važiuoti studijuoti į užsienį, bet man labai smagu, kad tokie dalykai projektuojami Klaipėdoje. Nenoriu bėgti iš Lietuvos, man savame krašte mieliau, ypač kai turiu galimybę užsiimti tokia įdomia veikla“, – pranešime spaudai cituojamas stipendijos laimėtojas.

Gautą premiją vaikinas ketina skirti savo mokslinei veiklai tęsti.

„Noriu tęsti mokslinę veiklą. Tačiau gerai žinau, kad būsiu prastas mokslininkas, turėdamas tik teorines žinias. Stengiuosi derinti ir praktiką, ir teoriją. Baigęs doktorantūrą, toliau norėčiau dėstyti, dirbti tyrimų centre, projektuoti laivus. Norėčiau, kad ir Lietuvoje atsirastų galimybė atlikti tam tikrus laivų tyrimus“, – teigia L. Norkevičius, kuriam tėvai buvo numatę muzikanto kelią, tačiau dar 10 klasėje nugalėjo jaunuolio potraukis matematikai ir braižybai.

Šiuo metu jaunasis mokslininkas rašo disertaciją, skirtą tyrimams, leisiantiems suskystintas dujas paversti Klaipėdos jūrų vilkikų kuru. Tai gerokai sumažintų oro taršą uostamiestyje.

Tradicinį konkursą aludariai rengia su UAB „Vakarų ekspresas“, valdančia tokio pat pavadinimo uostamiesčio dienraštį ir portalą ve.lt. Po balsavimų, kuriuose atiduoda 55 tūkst. balsų dienraštyje spausdintais kuponais ir portale, į finalinį etapą buvo patekę dešimt pretendentų. Iš jų stipendiatą rinko komisija – Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, „Švyturio-Utenos alaus” vadovas Rolandas Viršilas ir „Vakarų ekspreso” vadovas Gintaras Tomkus.

Kandidatais buvo aktorius, vienas iš klounų teatro studijos „Dulidu“ įkūrėjų Liudas Vyšniauskas; Klaipėdą tarptautiniuose konkursuose garsinantis Gilbertas Umbražūnas, siekiantis mokslininko karjeros Kembridžo universitete; elektronikos ir informacinių technologijų specialistas Rytis Zubernius; laivų inžinierius Lukas Norkevičius; Klaipėdos jaunimo teatro aktorius, atlikėjas, dainų kūrėjas Gytis Šimelionis; perspektyvi kino režisierė Emilija Riviere bei režisierius, vienas iš teatro „ŠouXmas“ įkūrėjų, Domininkas Malajavas; muzikantas bei  iliustratorius Karolis Rupkus; perspektyvus buriuotojas, laivavedybos studentas Dominykas Kneižys ir Skaistė Venckutė,  šiemet iškovojusi Europos suaugusiųjų karatė kiokušin čempionės titulą, taip pat pripažinta geriausia šio čempionato kovotoja.

Pasak ceremonijoje dalyvavusio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, ši stipendija puikiai liudija tikėjimą ateitimi.

„Švyturio-Utenos alaus” vadovas Rolandas Viršilas teigė visada per šį renginį besijaučiantis liūdnai, nes norisi apdovanoti daugiau žmonių.

„Sveikinu visus dalyvavusius”, – sakė jis.

„Gyvename pačiame gražiausiame mieste pasaulyje. Turime džiazuojantį merą, socialiai atsakingos įmonės vadovą Rolandą Viršilą ir į šitą karūną dar galima pridėti labai perspektyvų jaunimą”, – sakė „Vakarų ekspreso” vadovas Gintaras Tomkus.

Stipendija kasmet teikiama aktyviam ir talentingam 20–35 metų Klaipėdos krašto gyventojui. Anksčiau „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiją yra gavusi pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, pernai apdovanota menininkė Agnė Kišonaitė.

„Labai noriu padėkoti už šitą stipendiją, ji man labai padėjo įgyvendinti savo sumanymus. Turiu nusipirkti medžiagų, galvoti, kaip eksponuoti. Ji padėjo man eksponuoti kūrinį iš insulino švirkštų Abu Dabyje”, – sakė šiemetinėje ceremonijoje taip pat dalyvavusi A. Kišonaitė.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”5″ images=”38939,39000,38999,38941,38942,38943,39001,39002,38944,39003,38946,39004,39005,39006,39009,38934,38947,38948,38949,38950,39007,39008,38951″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | | | | | | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Origami spektaklis pasakos arklio Dominyko meilės istoriją

Spalio 19 d. 12 val. Klaipėdos dramos teatre vyks origami lėlių spektaklis „Arklio Dominyko meilė”, sukurtas pagal to paties pavadinimo ...
2024-09-13
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Šalia Jūrų muziejaus - meninė instaliacija

Prie Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro išsirikiavo menininkės Agnės Kišonaitės instaliacijos „Choras“ herojai. Iš antrinių atliekų suformuotas ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Gražina Juodytė atgulė amžinojo poilsio

Ketvirtadienio vidurdienį, po mišių Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, į Lėbartų kapines iškeliavo urna su sekmadienį mirusios kolegų išskirtine vadinamos klaipėdietės ...
2024-05-23
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This
[bsa_pro_ad_space id=38]