header / full width banner
Svarbu, Sveikata

Brangsta ir naujoji vaikų poliklinika

Martynas Vainorius
2018-07-11


Ties J. Karoso gatvės ir M. Mažvydo alėjos sankryža planuojama statyti nauja vaikų poliklinika stoja į vieną gretą su suplanuota Šimtmečio mokykla. Pastarosios kaina išaugo beveik perpus, o poliklinikos – daugiau nei 50 proc.

Nors kai kurie ir valdančiojoje daugumoje esantys politikai tai vadina „siurprizu, kuris yra nekokybiško planavimo pavyzdys“, visgi miesto Tarybos kolegija antradienį pritarė, kad trūkstamų pinigų būtų ieškoma miesto biudžete. 

Pirminis vietoje šio pastato numatytos statyti vaikų poliklinikos projekto biudžetas siekė 1,327 mln. eurų, o suprojektuotų darbų skaičiuojamoji kaina dabar siekia 2,188 mln. eurų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pernai spalį miesto Taryba pritarė, kad po penkerius metus trukusių įvairių biurokratinių procedūrų pagaliau pradėtų iš esmės judėti naujo vaikų konsultacinės poliklinikos pastato statybų projektas – buvo leista keisti administracinės paskirties pastato J. Karoso g. 12 paskirtį ir nutarta prisidėti prie Europos Sąjungos remiamo projekto 50 tūkst. eurų.

Tačiau antradienį miesto Tarybos kolegijai jau buvo pristatytas sprendimo projektas, kuriuo siūloma Savivaldybės biudžete ieškoti 733 805 Eur, nes tiek padidėjo projekto biudžetas.

„Kolegija jau yra pritarusi ir Jūrininkų poliklinikos statybai. Abu – vienareikšmiai objektai. Ar nebus tada, kai nepavyks subalansuoti biudžeto, bus kuris nors bus sustabdytas? Siūlau pritarti, tačiau iš kreditinės linijos“, – sakė vicemerė Judita Simonavičiūtė. 

„Tai yra vidury metų pateikiamas siurprizas, kuris yra nekokybiško planavimo pavyzdys. Reikia įvertinti ir senosios poliklinikos pastato pardavimą“, – dėstė ir vicemeras Artūras Šulcas. 

post banner

Visgi po nedidelės diskusijos Kolegija pritarė, kad miestas padidintų savo indėlį į šį projektą. 

Buvusi Klaipėdos vaikų ligoninės vyr. gydytoja Klaudija Bobianskienė yra sakiusi, jog dabartiniame ligoninei priklausančios poliklinikos pastate padėtis yra tokia, kad įvykus kokiam nelaimingam atsitikimui „pasekmės būtų lyg teroro akto“ – nėra liftų, sąlygų neįgaliesiems, su vaikų vežimėliais įvažiuoti.

Teigiama, kad rekonstrukcijos metu iš senojo administracinio pastato liks tik viena siena, nes jis menkavertis. O statomas naujasis bus stikline galerija sujungtas su pagrindiniu ligoninės pastatu. Naujasis pastatas bus žymiai didesnis nei dabar naudojamas, penkių aukštų su rūsiu.

Statybos darbus tikimasi baigti 2020 m. Tada dabartinis konsultacinės poliklinikos pastatas būtų perduotas Savivaldybės balansan ir ji spręstų, ką su juo toliau daryti.


[recaptcha]

2018-07-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda“ priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai“. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt