P0

Regionas

Nidoje atliks eksperimentą su tuktukais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-17


Neringos savivaldybė praneša, kad įvertinę keliasdešimties gyventojų pasirašytą skundą, savivaldybės vadovai dar kartą inicijavo susitikimą su vežėjais, teikiančiais paslaugas motorinėmis transporto priemonėmis, vadinamaisiais tuktukais.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Į Neringos savivaldybės merą kreipėsi G. D. Kuverto ir Pamario gatvės gyventojai. Kaip pastebi dalis neringiškių, paskutinįjį gegužės savaitgalį prasidėjus tuktukų sezonui, pasikartojo praėjusių metų situacija – šios transporto priemonės triukšmą kelia visą naktį. Problema tampa ir triukšmingi jų keleiviai.

„Tuktukų vairuotojai, sustoję išlaipinti keleivius nakties metu, neišjungia variklių ir labai garsiai bendrauja su keleiviais bei kitais tuktukų vairuotojais“, – rašoma skunde, adresuotame Neringos savivaldybės merui. Anot gyventojų, šių transporto priemonių triukšmas vargina ir sekina, tad siūloma svarstyti galimybę nakties metu teikti paslaugas tik elektriniais tuktukais.

Įvertinusi skundą, Neringos savivaldybės administracija inicijavo pakartotinį susitikimą su taksi paslaugas šiomis transporto priemonėmis teikiančiais verslininkais. Susitikime taip pat dalyvavo Neringos policijos komisariato viršininkas Viktoras Freigofas.

Susitikimo metu diskutuota apie sprendimus, kuriais būtų mažinamas triukšmas, keliamas benzinu ir dyzelinu varomų tuktukų. Daugiausiai diskutuota apie neigiamą triukšmo poveikį nakties metu.

Pranešama, kas išklausius įvairių nuomonių nuspręsta vykdyti eksperimentą – dvi savaites riboti vidaus degimo varikliais varomų tuktukų skaičių nakties metu.

Iki liepos 29-osios nuo 23 val. iki 6 val. ryto vienu metu dirbs tik 4 vidaus degimo varikliais varomi tuktukai (Neringoje jų suskaičiuojama 16). Elektra varomi ir lengvieji taksi automobiliai dirbs be laiko apribojimų.

Tikimasi, kad tokiu būdu pavyks apriboti tuščių triukšmingų transporto priemonių važinėjimą, ieškant klientų. Be to, kreiptasi į Neringos policijos komisariatą dėl taksi paslaugas teikiančio transporto kontrolės nakties metu.

„Prašome ir miesto gyventojų stebėti situaciją bei pokyčius ir informuoti savivaldybės administraciją bei policiją apie vykdomą  tuktukų vairuotojų piktnaudžiavimą, viešosios tvarkos ir Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Be abejo, laukiame ir gražių atsiliepimų apie teigiamus pokyčius“, – pranešime spaudai cituojamas Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas.

 


2018-07-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt