Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-07-22 |
Kad Klaipėdoje socialines paslaugas teikiančių darbuotojų bei kitų vadinamųjų biudžetininkų atlyginimai yra vieni mažiausių šalyje, „Atvira Klaipėda” rašė jau ne kartą.
Prieš kurį laiką Klaipėdos miesto Socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė dėl to išsiuntė raštą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.
Iš ministerijos gautas atsakymas tik iš dalies paguodė direktorę: viceministrė Eglė Radišauskienė, išaiškinusi biudžetinių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką, teisybės pirmiausia ieškoti patarė toje pačioje Klaipėdos savivaldybėje, nors kartu nurodė ir būdą, kaip galima pakeisti situaciją.
Gautame rašte, be kita ko, sakoma: „Tuo atveju, jeigu Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir toliau atsisakys vykdyti Apmokėjimo įstatymo, Nutarimo Nr. 280 ir Metodikos nuostatas, susijusias su darbuotojų darbo užmokesčio fondo apskaičiavimu, siūlome su skundu kreiptis į Vyriausybės atstovą arba Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos sprendimą /neveikimą ginčyti Lietuvos Respublikos administracinės teisenos bylų įstatymo nustatyta tvarka”.
Kitaip tariant, viceministrė direktorei patarė Savivaldybės administraciją paduoti į teismą, jei ji pati nesutiks pakeisti šiuo metu biudžetininkams taikomos darbo apmokėjimo metodikos.
„Būtent dėl to, kad Klaipėdos savivaldybės administracija dėl sunkiai paaiškinamų priežasčių atsisako biudžetinių įstaigų darbuotojų užmokestį planuoti pagal koeficientų vidurkį, Klaipėdoje yra gėdingai maži ne tik mūsų, socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų, bet ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė D. Stankaitienė.
Dabar Socialinės paramos centre trūksta 2 socialinių darbuotojų, psichologo, kuris dirbtų puse etato, ir 3 socialinio darbuotojo arba slaugytojo padėjėjų.
„Jauni žmonės apskritai nebeateina net pasiteirauti, ar mes ieškome darbuotojų. Vyresni atėję padirba mėnesį – du ir vėl išeina, pamatę, kokie čia darbo krūviai ir koks neadekvatus tiems krūviams atlyginimas”, – sakė direktorė. Šiuo metu socialiniai darbuotojai ir slaugytojai į rankas gauna apie 500 eurų, o padėjėjai – vos 400 eurų.
D. Stankaitienės teigimu, klaipėdiečių socialinių darbuotojų atlyginimai yra net 40 proc. mažesni nei jų kolegų Vilniuje. „O tuo atveju, jei biudžetinio sektoriaus darbo užmokesčio fondas būtų planuojamas pagal įstatyme numatytą vidurkį, darbuotojų atlyginimai didėtų apie 100 – 120 eurų” , – paaiškino Socialinės paramos centro direktorė.
Paklausta, ar centras neketina Savivaldybės administracijos paduoti į teismą, kaip patarė viceministrė, D. Stankaitienė atsakė, jog šiuo metu dėl to kaip tik tariamasi su advokatais.
Gėda valdžiai, kuri taško pinigus socialiniam daugiabučiui už 2 mln (40 butui), vienai mokyklai uz 12 mln (galima 5 maziausiai pastatyti), planuoja estakadas ir Bastionu tiltus, bet kartu negerbia net savo darbuotoju – tokia alga pasityciojimas, siulau visiems mesti toki darba ir iseiti i darbo birza!