Orai

Karšti orai nesitrauks

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-24


Lietuvoje ir pajūryje įsivyravę vasariškai šilti, net karšti orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, laikysis iki pat šios savaitės pabaigos ir kitos savaitės pradžioje.

Trečiadienį protarpiais numatomas nedidelis lietus, temperatūra dieną pajūryje šokels iki 25 laipsnių šilumos, o artimiausiomis dienomis gali pasiekti ir 28 laipsnius. Naktimis vyraus kone dienos šiluma – nuo 18 iki 20 laipsnių. Penktadienį pajūry galimas trumpalaikis lietus.

Palmiros Mart nuotr.

Geroji naujiena yra ta, jog Baltijos jūros vanduo ties Klaipėda ir Nida jau yra įšilęs iki 22 laipsnių, tačiau tuo pat metu pranešama apie padidėjusį miškų gaisringumą. Pajūry jis padidėję iki trečios, o rytiniuose šalies rajonuose – iki antros ir net pirmos klasės.

Poilsiautoji įspėjami būti atsargūs su ugnimi miškuose, be reikalo nekurti laužų, laužavietes palikti visiškai užgesintas ir sutvarkytas.

INFORMACIJA

Prognozuojama, jog 2018 metų vasara Lietuvoje bus kur kas šiltesnė ir sausesnė, lyginant su standartine klimato norma (SKN). Vidutinė daugiametė vasaros oro temperatūra Lietuvoje siekia 16,8 °C, kritulių kiekis 230 mm.

Rugpjūčio mėnesio vidutinė oro temperatūra numatoma apie 1,5 °C aukštesnė už SKN, kuri Lietuvoje siekia 17,1 °C. Daugiau karštų dienų prognozuojama pirmomis mėnesio savaitėmis, nors šilumos užteks visą rugpjūtį. Prognozuojamas kritulių kiekis iki 30% mažesnis, lyginant su SKN (77 mm). Kritulių pobūdis primins liepos mėnesio situaciją: vyraus sausesni laikotarpiai, kuriuos keis trumpalaikiai lietūs ir vasaros laikui būdingos liūtys.


2018-07-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt