P0

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Kalviai nukalė pano Klaipėdos uostui

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-08-14


Lietuvos kalvių sąjunga nepasidavė pirminiam pesimizmui, kai Kultūros rėmimo fondas šiemet nusprendė nebeskirti paramos tradiciniam kalvystės simpoziumui “Keturi vėjai”, ir vėl sukvietė šio amato meistrus į Klaipėdą.

Nors ir mažiau atvyko kalvių nei įprastai, nebuvo ir be reginio miestiečiams, tačiau šio amato meistrai ir vėl paliko dovaną Klaipėdai – pano “Klaipėdos uostas”.

Tiesa, renginio organizatorius, Lietuvos kalvių sąjungos pirmininkas Linas Lesčiauskas juokauja, kad šįkart ir patys pailsės, ir leis pailsėti visiems kritikams – kūrinys turėtų papuošti ne kurią nors miesto erdvę, o simpoziumą parėmusios Uosto direkcijos interjerą.

Lietuvos kalvių sąjunga tokį simpoziumą surengė jau dvyliktą kartą. Šiemet ir vėl ketinta jį surengti miesto erdvėse, kad būtų šventė ir klaipėdiečiams. Deja, Kultūros rėmimo fondo ekspertai šįkart renginį įvertino 84,4 balo ir finansavimui skirti pritrūko 0,35 balo.

Susidarius tokiai situacijai, Lietuvos kalvių sąjunga birželį jau buvo pranešusi, kad tradicinis renginys neįvyks, tačiau surengė mažesnę kalvių šventę.

“Atvyko gerokai mažiau kolegų nei anksčiau, berods, 15, nes jau negalėjome pasirūpinti jų apgyvendinimu. Tai visgi svarbi aplinkybė, nes ne visi išgali sau tai leisti – dalyvaudami šiame simpoziume jie negauna jokio atlygio. Visgi sulaukėme kalvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Baltarusijos, Ukrainos. Susirinkome jau ne mieste, o kamerinėje aplinkoje, mano dirbtuvėse, esančiose Ginduliuose”, – pasakojo L. Lesčiauskas.

Pasak jo, paramą renginiui skyrė nuolatinė rėmėja Uosto direkcija, tad buvo nuspręstą jai atsidėkoti ir sukurti pano “Klaipėdos uostas”, kuriame yra įkomponuotas ir šios įmonės ženklas. Šis pano turėtų papuošti Uosto direkcijos interjerą.

“Nusprendėme ir patys atsipūsti, ir leisti atsipūsti visiems mūsų kritikams”, – juokavo L. Lesčiauskas, turėdamas omenyje, kiek aistrų sukeldavo ankstesnės kalvių simpoziumų metu nukaltų ir miestui dovanojamu kūrinių vietų paieškos.


  2018-08-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt