P0

Nuomonės

“Viačeslavo Titovo apkalta – politinė klaida” (7)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-08-16


Buvusi Lietuvos rusų sąjungos narė, pernai Klaipėdos autobusų parko vadovės pareigas palikusi Jelizaveta Daugininkienė, susisiekusi su “Atvira Klaipėda”, sakė nebegalinti tylėti ir norinti išsakyti savo nuomonę apie Viačeslavo Titovo istorijos įvykius, kurie “ją sukrėtė”.

Poilsiu šiuo metu vis besimėgaujanti J. Daugininkienė neneigia, jog svarsto galimybę grįžti į politiką, tačiau tikina dar neapsisprendusi, ar tai darys.

“Tokių kaip Titovas politikų buvo kiekvienoje kadencijoje – jie švaistosi visokiais pareiškimais, kai net nėra jokio pagrindo. Vienintelis galimas atsakas jiems – atsakyti argumentais.”, – mano Jelizaveta Daugininkienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak J. Daugininkienės, Lietuvos rusų sąjungos skyrius, kuriam dabar miesto Taryboje atstovauja tik V. Titovas, savo laiku buvo labai stipri politinė jėga – tris kadencijas ji buvo valdančioje daugumoje, o vienu metu jos atstovai vadovavo net keturiems miesto Tarybos komitetams.

“Deja, prasidėjo nesutarimai su centrine partijos vadovybe, nes klaipėdiečiai politikai visada laikėsi nekonfrontacinės politikos, skirtingai nei vilniečiai. Galiausiai subyrėjo visas skyrius, prieš 2007 metų rinkimus buvo įkurtas Rusų aljansas. Viačeslavo Titovo nepažįstu, jis jau atėjo vėliau, atstovauja kitai kartai. Aš pati pasitraukiau iš aktyvios politikos, kai įstatymu buvo atimta teisė savivaldybės įmonių ir įstaigų vadovams būti savivaldos tarybų nariais”, – teigė pašnekovė.

Pasak jos, žiūrėdama į dabartinius įvykius, ji mano, kad tai yra visiška kvailystė.

“Tokių kaip Titovas politikų buvo kiekvienoje kadencijoje – jie švaistosi visokiais pareiškimais, kai net nėra jokio pagrindo. Vienintelis galimas atsakas jiems – atsakyti argumentais. Blogiausia, kai pradedama aiškintis, kas istorijoje buvo teisus. Istorija jau buvo ir nieko ten nebepakeisi”,  – įsitikinusi buvusi politikė.

Pirmiausia jai kliūva konservatoriaus Arūno Barbšio pasakyta frazė komiteto posėdžio metu, reaguojant į V. Titovo pasisakymą (“NKVDistus ir visokius kitus oponentus, jei žudė, tai ir buvo už ką”).

“Politikas negali taip kalbėti. Jis turi žinoti, kad kiekvienas jo žodis yra viešas yra labai svarbus, turintis reikšmę. Jei negali valdyti savo emocijų, negali būti politikoje”, – teigė J. Daugininkienė.

Ją stebina ir mero sprendimas inicijuoti apkaltą V. Titovui.

“Kam jam to reikia? Mano nuomone, tai yra politinė klaida, atidariusi Pandoros dėžę” – retoriškai klausė J. Daugininkienė.

Pasak moters, ją labiausiai įžeidė Vytauto Čepo pasisakymas Etikos posėdžio metu, kad “aiškiai formuojasi penkta kolona, ir gerai, ir baisu, nes akivaizdu, kad rusų diasporą reikia įpilietinti, jie nelaiko savęs Lietuvos piliečiais”.

“Tai visiškas absurdas. Penktos kolonos atstovu gali būti bet kuris Lietuvos pilietis, nebūtinai rusakalbis. Keista, kad taip pradėjo kalbėti ir Vytautas Čepas, anksčiau buvęs itin tolerantiškas”, – sakė J. Daugininkienė.

Ji neslėpė nusivylimo ir “Atviros Klaipėdos” žurnalistės Palmiros Martinkienės nuomone, kad ruskalbiai Lietuvoje turėtų mokytis tik lietuvių kalba.

“Kaip galima vadinti Lietuvos piliečius prarastais? Žurnalistai taip pat turėtų atsakingai pasverti savo mintis prieš skelbdami jas”, – mano J. Daugininkienė.

Galiausiai, jos nuomone, daugiausiai žalos šioje istorijoje padarė ne V. Titovas, o jį miltais apibėręs liberalas Audrius Vaišvila.

“Silpni jo argumentai, kad jis taip pasielgė vien vadovaudamasis emocijomis. Galbūt taip siekė būtų labiau matomas prieš rinkimus. Manau, kad po tokio elgesio jis iš viso turėtų pasitraukti iš politikos. Nesuprantu ir Etikos komisijos elgesio, kaip lyg ir pasmerkiamas, bet kartu ir teisinama, aiškinama, kad suprantama, kodėl jis taip pasielgė”, – teigė J. Daugininkienė.


  2018-08-16

  7 komentarai ““Viačeslavo Titovo apkalta – politinė klaida””

  1. Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

   Nors ponia Daugininkienė ir moko mane, kaip reikia ne tik rašyti, bet ir MĄSTYTI, 🙂 tačiau, jos nuostabai, dėl Titovo apkaltos jai pritariu. Man irgi šis veiksmas atrodo perteklinis, būtų užtekę ir vieno ikiteisminio tyrimo, nes ,panašu, kad nusikaltimo sudėties visgi jo veiksmuose esama. O štai kaip teismas į apkaltą pažiūrės- dar pamatysim…

  2. AvatarEgis (IP: 188.69.209.81)

   Titova nera uz ka bausti bausti reikia Vaisvila, kad nesamones daro, bet jis valdantysis, o jie nebaudziami, zioplys su miltais!

  3. AvatarO kokias (IP: 88.119.39.225)

   gražias deklaracijas broileris savo milijonams rašė.Greit Širinskienė aną kap paims už…tai giedos falcetu

  4. Avataroplia (IP: 90.131.46.220)

   teisingai saki, penktoji kolona jau susiformavusi, tik laukia nurodymo ir apsimeta lojaliais, titovas tik petarda atitraukianti demesi

  5. AvatarŠi niekinga istorija (IP: 88.119.39.225)

   su Titovu daro gėdą Klaipėdai.Jau seniai žmonės burbėjo apie bereikalingą pokario banditu garbinimą.Bet, kaip būdinga lietuviams, neprotestavo, nesipriešino..Na o beretės, vaivorykštės su ‘didvyrių’ giminėlėm kuo toliau, tuo labjau klastojo istoriją ir vykdė savo garbinimo akciją.Nuėjo iki to, kad pradėjo siautėti visuose Lietuvos miestuose.Kaip sakoma ,,Įleisk velnią į bažnyčią tai ir ant altoriaus užlips”.Tai juos bausti reikia, o ne Titovą

  6. Avatarvirginija (IP: 86.100.115.25)

   pritariu Jelizavietai, turėjome pokario istoriją, kurioje žuvo nemažai žmonių. Išrinkta valdžia pabėgo, o tauta liko savo istorinėse žemėse. Todėl turime labai atsakingai vertinti tą skaudžią praeitį. Labai keistai atrodo, kai pateisina Smetoninės valdžios priimtą sprendimą – nesipriešinti įžengiant sovietų kariuomenei, kaip teisinga, išsaugojanti žmonių gyvybes. Pokario metu vykdoma ginkluotą kovą, žmonių mirtis, kaip teisinga. Tokiuose istorijos aiškinimuose nėra logikos. Jei Vanagas perėmė Smetoninės valdžios įgaliojimus, tai žudyti tautiečius, lietuvius buvo negalima, tik reguliarią sovietinę kariuomenę ir jų stribų padalinį. Turėjo laikytis smetoninės valdžios nuostatą – saugoti gyvybę. Todėl visiems, kurie bendradarbiavo su okupantais negalima buvo skirti mirties bausmės. Suprantu, kad pagal Barbšį, Vaišvilą, Čiapą taip negalima mąstyti. Jei taip mąstai, tai esi jų priešas.

   • AvatarAnonimas (IP: 78.60.172.190)

    Ta valdzia pati pasirase kad suformos naujos valdzios sloksnius ir buvo viskas buvo padarita nauja valdzia gaudova pinigus ir pashirase kad butu respublika russijos federacijos ir geveno visaj geraj aplamaj pribaltika visems kitems buvo keip uzsenis taj tikraj buvo.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt