Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-08-20 |
Klaipėdos teisėsaugininkai iš viso atlieka 6 ikiteisminius tyrimus dėl galimo sukčiavimo, kai pasinaudojus nepriklausiančiomis perkėlimo keltais kompensacijomis šimtai krovininių transporto priemonių nelegaliai kėlėsi į Neringą ir iš jos.
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmus jau pasiekusioje pirmojoje byloje kaltinimai yra pareikšti bendrovėms „Feltura” ir „Ramotransa” bei su jomis susijusiems asmenims Donatui Baužinskiui, Audriui Zukui ir Ramūnui Ščiukai. Viename iš tebevykstančių tyrimų figūruoja ir atliekas Klaipėdoje bei Neringoje vežanti bendrovė „Ecoservise Klaipėda” bei jos vadovas Laimonas Žemaitis.
Susisiekimo ministerija dar balandį pranešė, kad bendradarbiaujant su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) buvo nustatyta sukčiavimo schema, kai pasinaudojus nepriklausiančiomis perkėlimo keltais kompensacijomis šimtai krovininių transporto priemonių nelegaliai kėlėsi į Neringą ir iš jos. Teigiama, kad valstybei padaryta žala viršija 350 tūkst. eurų.
FNTT tyrimo metu nustatyta, kad per pastaruosius dvejus metus Susisiekimo ministerijos valdomos AB „Smiltynės perkėlos“ keltais, pasinaudojus šešių Neringoje registruotų bendrovių leidimais, nemokamai buvo perkelta apie 4 tūkst. krovininių transporto priemonių. Išaiškėjus šiai piktnaudžiavimo schemai per pirmąjį ketvirtį 50-60 proc. sumažėjo nemokamai besikeliančių transporto priemonių skaičius, lyginant praėjusius ir šiuos metus.
FNTT nustatė, kad tarp Neringoje registruotų įmonių ir Klaipėdos regiono bendrovių buvo sudaromos fiktyvios transporto priemonių panaudos sutartys, kuriomis remiantis, Neringos savivaldybė dviem metams išduodavo leidimus nemokamai keltu persikelti į Neringą ir iš jos.
Nustatyta, kad Neringoje registruotos įmonės šių automobilių savo veikloje nenaudojo, o leidimai buvo perduodami kelių tiesimu ir statybomis besiverčiančioms Klaipėdos regiono bendrovėms. Tokiu būdu komercine veikla Neringoje užsiimantys verslininkai išvengdavo už vieną transporto priemonės persikėlimą sumokėti 80 eurų.
Tarp apgaule leidimus gavusių Neringos bendrovių yra du prekybos kioskus Neringoje turėjusi ir jau bankrutavusi įmonė, kuri gavo leidimus 14 transporto priemonių. Taip pat kelios nekilnojamuoju turtu prekiaujančios įmonės, turinčios po 2–3 darbuotojus, tačiau pagal fiktyvias panaudos sutartis neva besinaudojančios 7–11 sunkvežimių. Įtarimų sukėlė ir bendrovė, kurioje dirba tik vienas darbuotojas, tačiau ji turėjo leidimus 20 transporto priemonių.
Liepą Klaipėdos apygardos prokuratūra Klaipėdos apylinkės teismui perdavė pirmąją baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai sukčiavimu ir dokumento klastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu pareikšti bendrovėms „Feltura” ir „Ramotransa” bei su jomis susijusiems asmenims D. Baužinskiui, A. Zukui ir R. Ščiukai. Įtariama, kad jų atveju transporto priemonės keltais iš Klaipėdos į Kuršių neriją buvo nelegaliai plukdomos trejus metus – iš viso keltasi 1151 kartą nesumokėjus daugiau nei 91 tūkst. eurų mokesčio. Dalį padarytos žalos kaltinamieji jau atlygino.
Viename iš teismo dar nepasiekusių ikiteisminių tyrimų figūruoja ir UAB „Ecoservice Klaipėda” bei jos vadovas Laimonas Žemaitis. Ši bendrovė nuo šių metų tapo vieninteliu Klaipėdos gyventojų atliekų vežėju, nes laimėjo 5 metų trukmės Savivaldybės valdomos UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras” konkursą. Ji taip pat veža Neringos miesto gyventojų atliekas – turi iki šių metų galiojančią atitinkamą sutartį.
„Nėra net ką komentuoti. Ten dabar ikiteisminiame tyrime bendraujame ir tiesiog dar nieko neviešiname. Tai – ne mūsų klausimas, mūsų tai neliečia. Tikrai nėra pareikšti įtarimai nei man, nei bendrovei. Dabar tik aiškinamės, žiūrim, dar tikrai anksti kalbėti apie kokius nors ikiteisminius tyrimus”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė L. Žemaitis.
100 proc. „Ecoservice Klaipėda“ motininės bendrovės „Ecoservice” akcijų priklauso investicijų bendrovės „BaltCap“ valdomai UAB „AWT Holding“ (kontrolinis 75 proc. akcijų paketas buvo įsigytas 2014 m. kovą). Prieš tai „Ecoservice” priklausė „City Service“ (buvęs „Rubicon group“) įmonių grupei.
Baudžiamasis kodeksas už tokias veikas asmenims numato laisvės atėmimą iki 8 metų, o įmonėms – baudas.
Parašykite komentarą