P0

Kriminalai ir nelaimės

Sulaikė gintaro kontrabandą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-29


Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai praneša Nidos kelio poste sulaikę beveik 3 kilogramus neteisėtai gabento apdoroto gintaro. Gintaras gabentas tarp asmeninių daiktų ir automobilio dvigubame dugne.

Muitininkams įtarimų sukėlė automobilio salone tarp asmeninių daiktų rasta kojinė su gintaro rutuliukais. Muitinės nuotr.

Posto pareigūnai, pasirinkę patikrinti 51 metų Rusijos piliečio vairuojamą lengvąjį automobilį „Mercedes Benz“, nesuklydo: įtarimų sukėlė automobilio salone tarp asmeninių daiktų rasta kojinė su gintaro rutuliukais. Įtarimai pasitvirtino – atlikdami detalų automobilio patikrinimą muitinės pareigūnai jame aptiko slėptuvę ir 2,8 kg neteisėtai gabento gintaro bei 160 vienetų nedeklaruotų cigarečių „Parliament“ su rusiškomis banderolėmis.

Transporto priemonė, neteisėtai gabentos cigaretės ir daugiau nei 700 eurų įvertintas gintaras sulaikyti. Rusijos piliečiui už šį pažeidimą gresia bauda nuo 1300 iki 1400 eurų su neteisėtai gabentų daiktų ir transporto priemonės konfiskavimu.

Pranešama, kad į Lietuvą gintaras paprastai vežamas neapdorotas iš Rusijos Kaliningrado srities Jantarno miestelio, kur yra didžiausia gintaro kasykla. Čia slūgso didžiausi iki šiol atrasti gintaro telkiniai ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.


2018-09-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt