P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcija įveikė paveldosaugininkus

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-10-01


Uosto direkcijai pavyko pirmos instancijos teisme įrodyti, kad paveldosaugininkai be pagrindo pernai spalį išplėtė Karaliaus Vilhelmo kanalo saugomos teritorijos ribas.

Jos buvo pakoreguotos taip, kad dabar patenka į uosto teritoriją.  Klaipėdos konteinerių terminalo vadovas Vaidotas Šileika buvo sakęs, kad Vilhelmo kanalo ribos „kažkaip perlipo Perkėlos gatvę ir dabar trukdo vienam iš investicinių projektų – naujo geležinkelio tiesimui“.

Reaguodama į tokią situaciją Uosto direkcija kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir apskundė atitinkamą Kultūros paveldo departamento Pirmosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos sprendimą.

Uosto vidus kompas

Šio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė informavo, kad teisėjų kolegija pirmadienį visiškai patenkino Uosto direkcijos ieškinį – panaikino minėtosios tarybos priimtą aktą ir įpareigojo iš naujo spręsti klausimą dėl kanalo ribų tikslinimo.

Tiesa, toks sprendimas per mėnesį dar gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.


  2018-10-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt