P0

Politika

Nagliui Puteikiui teismai dar nesibaigė

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-10-15


Pirmadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas turėjo skelbti sprendimą antrojoje civilinėje byloje, kurioje atsakovu patrauktas Seimo narys klaipėdietis Naglis Puteikis. Šią bylą dėl esą jo nepagarbių pasisakymų per Lietuvos ryto TV apie žurnalistą Audrių Matonį inicijavo įžeistas žurnalistas ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT).

N. Puteikiui ir toliau teks minti Klaipėdos apylinkės teismo slenkstį. Palmiros Mart nuotr.

Tačiau pirmadienį paaiškėjo, kad ieškovai prieš tai netinkamai atliko būtinas procedūras – į bylą trečiuoju asmeniu neįtraukė UAB “Lietuvos ryto TV”, kurios laidose ir buvo paskleista žurnalisto garbę ir orumą esą žeminanti informacija. Be to, prieš tai ieškovas nesikreipė į žiniasklaidos priemonę, kad ji paneigtų tikrovės neatitinkančias bei jo garbę ir orumą žeminančias žinias.

Klaipėdos apylinkės teismo teisėja Rasa Augustė rėmėsi Aukščiausiojo Teismo praktika analogiškose bylose, pabrėžusi, kad net ir tuo atveju, jei garbę ir orumą žeminančias žinias asmuo Visuomenės informavimo priemonėje (VIP) paskleidžia pats, vis tiek žinias jis turi “adekvačiai paneigti”.

Teismo nutartyje, be kita ko, sakoma: “Būtina turėti omenyje ir tai, jog visuomenės informavimo priemonė kontroliuoja informacijos šaltinį, todėl kasacinis teismas yra išaiškinęs, kad kai tikrovės neatitinkančias žinias paskleidė visuomenės informavimo priemonė, esant reikalavimui dėl žinių paneigimo, atsakovas visada yra ir visuomenės informavimo priemonė (…) Tačiau tai, kad paskleistus duomenis suformulavo ne visuomenės informavimo priemonė, o kitas asmuo (pirminis duomenų šaltinis),turi reikšmės sprendžiant visuomenės informavimo priemonės atsakomybės klausimą (…) Sprendžiant dėl visuomenės informavimo priemonės atsakomybės, būtina įvertinti aplinkybę, kad žurnalisto profesinė etika reikalauja skelbti tik patikrintą, tikrą informaciją, todėl visuomenės informavimo priemonės turi pareigą padaryti viską, ką konkrečioje situacijoje buvo įmanoma padaryti, siekiant nustatyti skelbiamos informacijos tikrumą”.

Todėl užuot skelbusi sprendimą minėtoje civilinėje byloje, teisėja R. Augustė paskelbė nutartį apie bylos atnaujinimą, į bylą trečiuoju asmeniu įtraukiant  ir Lietuvos ryto televiziją.

Beje, A. Matonis už įžeistą garbę ir orumą iš politiko piniginės kompensacijos neprašo – jis reikalauja tik paneigti teiginius ir jo atsiprašyti.

Pirmadienį išklausyti sprendimo atvyko tik “Atviros Klaipėdos” žurnalistė ir 7 garbaus amžiaus Seimo nario N. Puteikio gerbėjai, taip ir nesulaukę paties politiko – nei atsakovai, nei ieškovai bei jų atstovai teisme nepasirodė.

Atnaujintą civilinę bylą dėl garbės ir orumo įžeidimo ketinama nagrinėti gruodžio pradžioje, o atsiliepimą į minėtą nutartį galima pateikti per 14 dienų.

Žinia, praėjusią savaitę kitoje civilinėje byloje N. Puteikiui su bylinėjimosi išlaidomis priteista beveik 6000 eurų, kuriuos jis turės sumokėti verslininkui Dariui  Nedzinskusi ir advokatui Vytautui Markevičiui. Šį sprendimą politikas sakė skųsiantis.


  2018-10-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt