P0

Liberalai: "Kartu į proveržį"/Polit. reklama

Trigubai daugiau turistų Klaipėdoje – jau po penkerių metų (1)

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis
2018-10-18


Susitikimas - diskusija dėl turizmo proveržio

Spalio 15 d. įvyko jau trečias Liberalų Sąjūdžio susitikimas su miesto bendruomene – diskusija apie proveržį Klaipėdos turizme. Susitikime dalyvavo per 40 dalyvių – neabejingų miestiečių, turizmo specialistų, įvairių įstaigų vadovų, tarp kurių buvo Gintautas Bertašius, Olga Žalienė, Jolanta Girdvainė, Romena Savickienė ir kiti.

LR Seimo narys, liberalų kandidatas į Klaipėdos merus Simonas Gentvilas diskusiją pradėjo teigdamas, kad turizmas yra vienas pagrindinių miesto senamiesčio ir smulkaus verslo gaivintojų.

“Būtent turizmas gali sukurti paklausą senamiesčio turto nuomai ir šimtams į vartotoją orientuotų miesto verslų, AirBnb būsto nuomotojų, klausytojo nesulaukiančių menininkų. Tačiau iki šiol Klaipėdos turizmo iniciatyvos buvo fragmentuotos, be stiprios investicijos į miesto reklamą svetur. Todėl šis sektorius mieste augo lėčiau nei kiti”,- sakė  kandidatas.

Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus vedėja Jurgita Činauskaitė pristatė savivaldybės ligšiolinius projektus. Miestas ką tik minėjo kultūros sostinės metus, šiemet yra nominuotas Europos sporto sostine, kasdien vidutiniškai vyksta 9 kultūriniai renginiai mieste. Infrastruktūrinių darbų yra atlikta išties nemažai – atidarytas naujas muziejus, miesto baseinas, rekonstruotas jachtklubas, atnaujinamas Jono kalnelis. Tačiau turistų srautas į Klaipėdą auga vos keliais procentais per metus. Turime ką parodyti ir kuo didžiuotis. Tačiau sėkmingos formulės, kaip efektyviai patraukti turisto dėmesį dar neidentifikavome.

Turizmo sektoriaus ekspertai buvo vieningi – Klaipėdai trūksta vieno bendro identiteto, būtinos didelės reklamos investicijos į mūsų pagrindines turizmo svečių rinkas, reikia dvigubinti skrydžių iš Palangos kiekį ir išnaudoti esamas skrydžių ir keltų kryptis.

Sutarta ir dėl to, kad turizmo priemonės turi būti koordinuojamos įtraukiant regiono verslą ir KVJUD. Turizmui yra būtini lyderiai, kurie, sutelkę tradiciškai smulkų turizmo verslą kartu su transportininkais, savivalda ir uostu, duotų proveržį Klaipėdos turizmo potencialui, kuris yra lyg suspausta spyruoklė.

Sąmoningai skirtingas nuomones provokavęs, tačiau kartu sugebėjęs ne tik išklausyti, bet ir įsiklausyti, diskusijos moderatorius Simonas Gentvilas susitikimą apie proveržio galimybes reziumavo taip: „105 000 nakvynių Klaipėdoje yra per mažai. Jau dabartiniai viešbučiai, muziejai, restoranai gali lengvai aptarnauti 5 kartus daugiau lankytojų. Turime pasakoti apie Klaipėdą užsieniui. Į reklamą tikslingai įdėtas 1 euras atneša vidutiniškai 8 eurus pajamų turizmo sektoriui mieste. Privalome apie save pranešti pasauliui. Šiandien diskusijoje atradome keletą naujų būdų, kaip verslas tai gali daryti vieningai su savivalda, steigdami turizmo klasterį ir reorganizuodami turizmo politiką mieste.“

Politinė reklama. Bus apmokėta iš specialios Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio partijos sąskaitos


  2018-10-18

  Vienas komentaras apie “Trigubai daugiau turistų Klaipėdoje – jau po penkerių metų”

  1. AvatarAnonimas (IP: 88.119.118.105)

   Kas tas vacys su kepure ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt