Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-10-20 |
Prieš keletą metų Smiltynėje ant kalvos, netoli Senosios perkėlos tarpukariu buvusios smuklės vietoje pastatyti apžvalgos bokštą siūlęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dailininkas Jonas Sabaitis Klaipėdos miesto įvaizdžio komisijai pristatė naują savo sumanymą – „Laimės žiburį” Jono kalnelyje.
J. Sabaitis kalnelio saloje siūlė pastatyti visą įvairių objektų kompleksą – ir švyturius, nuo kurių švenčių metu būtų galima šaudyti fejerverkus, ir fontaną, ir gėlių klombas, o centrinė tokio komplekso dalimi turėtų būti skulptūra „Laimės žiburys”, kuriame degtų ugnis.
Tačiau minėtosios komisijos narys, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys iškart pareiškė, jog net nediskutuojant apie tokio siūlymo meninę išraišką „net kalbos negali būti”, kad jis galėtų atsirasti ant ravelino, miesto fortifikacinių įrenginių.
„Net prie geriausių norų. Pirmiausia su Kultūros paveldo departamentu reikėjo kalbėti. Tiek daug darbo įdėjote, o nepasidomėjote. Tas pat, kaip ant piliavietės būtumėte pasiūlęs viską statyti”, – sakė J. Genys.
Komisijos pirmininkė, Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė priminė, kad Kultūros paveldo departamentas šiuo metu jau rekonstruojamo Jono kalnelio šlaituose neleido įrengti net sėdėjimui skirtų laiptų.
„Tai šventa vieta paveldo požiūriu”, – teigė ji.
Komisija J. Sabaičiui pasiūlė idėją pristatyti Anykščiams, kuriuose jau yra taip pavadintas antkapinis paminklas rašytojui Jonui Biliūnui, pastatytas pagal taip pavadintą jo kūrinį.
Kada išmoksime išnaudoti potenciala savo miesto žmoniu?
Kada savivaldybė iš biurokratu taps tikrais miestiečiu atstovais?
Pietinė miesto dalis meno požiūriu tuščia ir nyki. Ar dailininko pasiūlytas komoleksas nesuteiktu sielos vienam iš beveidžiu dėžučiu apsuptyje esančiu skveru?
Atsiprašau, gal tokį kičą jūs pasiimkite į savo sodybą? Veltui neimčiau. Beje, labai jau mandagiai siūlytojui atsakė, būtų galėję ir paaiškinti, kas yra menas, jei pats nesupranta.