P0

Politika, Svarbu

Alina Velykienė žada kreiptis į teismą

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-11-29


Klaipėdos miesto tarybai ketvirtadienį patvirtinus jos sudarytos komisijos išvadas, kad Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja liberalė Alina Velykienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, tarnautoja sakė, jog jai nelieka nieko kito, kaip tik kreiptis į teismą.

“Tuo metu nėjau pareigų ir tikrai neprivalėjau atsiklausti Klaipėdos miesto tarybos, ar galiu tvarkyti savo turtinius reikalus kartu su kaimynais”, – atvejį, kuris užkliuvo komisijai sakė Alina Velykienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tarybai pristatydama išvadas (su jomis galima susipažinti čia) komisijos pirmininkė Nina Puteikienė teigė, kad komisija atlikdama jai pavesta užduotį viską “nagrinėjo atsižvelgdama ir į įstatymo raidę, ir į dvasią”.

“Kaip darytumėte jūs, kai nagrinėjant užduotą klausimą paaiškėja kiti pažeidimai? Ar laukti kito skundo? Ar patiems skųsti VTEK? Joks įstatymas nereglamentuoja tokių komisijų atsakymų formų. Visi elgėsi pagal tai, kaip prisiekė šioje tribūnoje”, – teigė N. Puteikienė atsakydama į liberalo Vyganto Vareikio klausimą, kokia buvo tiksli Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) miesto Tarybai deleguota užduotis.

“Įdėmiai perskaičiau išvadas, jos turėtų turėti teisinę argumentaciją. Peržiūrėjęs randu neloginius dalykus – “nenustatyta jokių objektyvių ir neginčytinų duomenų”, “nesant pakankamai duomenų”. Mano nuomone, 1 ir 5 išvados yra dirbtinės, neatsako į tai, ko prašė VTEK. Paskutinė išvada – aptaki, tarsi “kas gali paneigti”. Aš negaliu pritarti tokioms išvadoms, nors ir nesu teisininkas, bet tris metus dalyvavau byloje dėl išmokų ir susipažinau su teisiniais niuansais. Išvados turi loginių klaidų”, – dėstė A. Velykienės bendrapartietis.

“Tyrėme, tyrėme ir įtrauksime prie to pačio. Tai ir kreipkitės atskirai, o ne įtraukti į bendrą išvadą”, – kai kuriomis komisijos išvadomis abejojo ir liberalė Lina Skrupskelienė.

Nepaisant šių išsakytų abejonių už tokias komisijos išvadas balsavo 17 politikų, prieš buvo šeši (Vytautas Čepas, Jurgita Choromanskytė, Vygantas Vareikis, Algirdas Grublys, Saulius Liekis ir Lina Skrupskelienė), susilaikė Audrius Vaišvila.

Tokias išvadas dar turės vertinti ir pati VTEK.

“Deja, Klaipėdos miesto tarybai patvirtinus tokias komisijos išvadas, esu priversta kreiptis į teismą dėl savo, kaip asmens, buvusio vaiko priežiūros atostogų metu privataus gyvenimo aplinkybių. Tuo metu nėjau pareigų ir tikrai neprivalėjau atsiklausti Klaipėdos miesto tarybos, ar galiu tvarkyti savo turtinius reikalus kartu su kaimynais”, – “Atvirai Klaipėdai” Tarybos sprendimą komentavo A. Velykienė.

Po to, kai komisija šį pirmadienį patvirtino išvadas, A. Velykienė buvo sakiusi, kad prašys, jog VTEK pati atliktų išsamų tyrimą.

“Dėl to dar kalbėsiuosi su teisininke, nes jei prasidės teisminis procesas, gal net ir nereikės atskiro VTEK tyrimo – ištirsime visas aplinkybes teisme, kur pagal įstatymą bus atstovautos lygiaverčiai abi ginčo pusės, o ne taip, kaip buvo šiuo atveju”, – sakė A. Velykienė.


  2018-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt