P0

Svarbu, Verslas

Buvusi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja dirbs autobusų parke (20)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-12-03


Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus padėjėja šiuo metu dirbanti buvusi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova nuo gruodžio 6 dienos pradės darbuotis savivaldybės valdomos UAB “Klaipėdos autobusų parkas” (KAP) finansų direktore.

“Nemanyčiau, kad yra koks nors mano sėkmės ryšys su meru. Iš tiesų, kaip kalbėjome su pačiu autobusų parko direktoriumi, jis sakė mane užmatęs dar tada, kai tik atėjau į Savivaldybės administraciją darbuotis, nes dirbdavau, anot jo, šiek tiek kitaip”, – sakė Elida Mantulova. Martyno Vainoriaus nuotr.

Moteris, konkurse įveikusi 9 pretendentus, visiškai KU nepaliks – susiderinusi su nauju vadovu pasilieka 0,15 padėjėjos etato. Ir ji, ir KAP vadovas Vaidas Ramanauskas, ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas neigia jau pasigirdusias kalbas, kad tokią karjerą leido padaryti prisidėjimas prie uostamiesčio vadovo sukurto rinkimų komiteto.

E. Mantulova patvirtino “Atviros Klaipėdos” žinias, kad ji dirbs KAP. Pasak pašnekovės, darbuotis šioje įmonėje ji pradės nuo gruodžio 6 d., bet liks ir KU.

“Dirbsiu mažesne apimtimi – 0,15 etato. Ir iš esmės bus darbas per nuotolį. Atliepiant mano pareigybės aprašymo paskirtį – tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir dalyvavimas visose darbo grupėse, į kurias esu deleguota Klaipėdos universiteto. O tokių yra gana daug. Esu ir pačiame universitete nemažos dalies darbo grupių vadovas. Visose jose darbuosiuosi ir atvyksiu fiziškai – tai yra suderinta su naujuoju darbdaviu”, – sakė pašnekovė.

Pasak jos, KAP kyla gana dideli iššūkiai – kitų metų pradžioje jam esą turėtų būti perduoti elektriniai autobusai.

“Yra ir daug kitų ambicingų planų, kuriuos atskleisti dar per anksti. Jie padėtų pakelti ekologinę viešojo transporto kokybę. Ta mano sukaupta darbinė patirtis projektuose, pirkimais, tai tikriausiai buvo esminis dalykas, kai iš dešimties kandidatų konkurso metu buvau pasirinkta į šias pareigas”, – sakė E. Mantulova.

Ji sako nemananti, kad už šį karjeros laiptelį turėtų būti dėkinga tai aplinkybei, kad tapo Vytauto Grubliausko rinkimų komiteto steigėja ir kandidate į miesto Tarybą.

“Nemanyčiau, kad yra koks nors mano sėkmės ryšys su meru. Iš tiesų, kaip kalbėjome su pačiu autobusų parko direktoriumi, jis sakė mane užmatęs dar tada, kai tik atėjau į Savivaldybės administraciją darbuotis, nes dirbdavau, anot jo, šiek tiek kitaip. Toks jau aš esu žmogus – kalbu mažai, daug klausausi, o iš to klausymosi informacija natūraliai kraunasi į galvą. Atėjus laikui, tu jos turi labai daug ir gebi panaudoti pagal paskirtį. Matyt, tai yra mano esminė savybė. O priklausomybė partinė, tai net negebu įvardinti, ką reikėtų pasakyti tokiems piktiems liežuviams – gynyba nėra būdas juos užčiaupti. Tegu jie kalba, kaip nori”, – sakė E. Mantulova.

Pasak jos, visi konkurso dalyviai turėjo rengti veiklos programas “ir pareigybei, ir institucijai”, o po to buvo pokalbis su vadovu.

V. Ramanauskas “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad konkurse iš viso dalyvavo apie 20 pretendentų. Juos esą vertino iš įmonės darbuotojų, valdybos, profsąjungos atstovų sudaryta komisija.

“Elida buvo stipriausias kandidatas, turintis didžiausią patirtį, jos paruošta programa buvo stipriausia”, – sakė V. Ramanauskas.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Jo teigimu, konkurso rezultatai buvo aiškūs jau spalį, kai dar nebuvo suformuota nauja mero rinkiminė komanda, tad E. Mantulovos pasirinkimas esą neturi jokio ryšio su šia politine aplinkybe.

KOMENTARAS

Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos meras

Elida manęs neinformuoja apie savo sprendimus ir neprivalo to daryti būdama ne mano pavaldume, bet girdėjau, kad dalyvavo kažkokiam konkurse. O kada buvo konkursas? Reikėtų pasižiūrėti į jo datą ir dalyvavimą jame. Politinė sąjunga su manimi – dviejų-trijų savaičių laikotarpis. Tai absoliučiai nesusieta su jos karjera ir politine perspektyva. Matyt, šiame kontekste viskas bus siejama, kad kas nors ką nors pridengė ar stumtelėjo. Kategoriškai atmetu bet kokias sąsajas su tuom. Kelia net šypseną bandymas ieškoti kažkokių Achilo kulnų visai ne tokiose vietose. Reiškia, kažkam, matyt, neramu. O tai net ir įkvepia.


  2018-12-03

  20 komentarai “Buvusi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja dirbs autobusų parke”

  1. AvatarSvarbi informacija (IP: 90.140.220.130)

   Dėl autobusų parko situacijos vis įdomiau ir įdomiau, gal pateikta informacija sudomintų žurnalistus, o gal ir tam tikras instancijas.
   Be abejo, šiuo metu autobusų parke viskas daroma tik dėl direktoriaus Ramanausko ir Mero Grubliausko, ir dabar Mantulavos interesų, vienas iš jų pirkimas elektro autobusų be jokio viešo konkurso, iš vietinio gamyntojo UAB Vėjo projektai, kurie taip pat žinomi kaip Mero artimųjų organizuojamojo džiazo festivalio mecenatas. Jau nuo 2016 m. Meras darė spaudimą Autobusų parko administracijai dėl šio pirkimo, kuris turėjo būti įvykdytas labai greitai, už neaiškias lėšas, bet kokiomis sąlygomis, ir būtent iš UAB Vėjo projektai. Kai tada šis Mero planas nepavyko, Meras pastatė jam patogų direktorių. O dabar jau vykdant šį pirkimą, ir sumokėjus avansą, liko sugalvoti kas bus nuskriaustas – miesto biudžetas ar įmonė, nes kaina labai nemaža – už du autobusus virš 800000 EUR. Žinoma, kad iš Europos lėšų elektro autobusų neįmanoma nupirkti iš UAB Vėjo projektai. Miesto meras Grubliauskas tai puikiai žino.

   Taip pat, Meras Grubliauskas buvo originalus siekant savo tikslo kai labai globojo Ramanauską konkurse dėl autobusų parko direktorių – ko gero Klaipėda pirmas miestas Lietuvoje, kai net Ramanausko ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje ir STT neigiama pažyma ne buvo Merui kliūtis. VISKAS dėl “bendro gėrio”.

  2. Avatarklaipėdietė (IP: 86.100.94.39)

   Kaip autobusų parko direktorius atsilieps į skambučius, jei jis vis atostogauja ir atostogauja. O p. Mantulova, kad dirbs autobusų parke jau prieš metus buvo žinoma. Ir tegul meras nepasakoja, kad ne jo darbas. Bet gal ir geras pasirinkimas, protinga moteris, o Ramanauskas vis vien po teismų bus atleistas, tai ji galės užimt jo vietą. Nebent p. Budinas vėl ką sugalvos ir nuslėps kokius dokumentus? Geras varkes čia meras daro, juk elektrinius autobusus reikia prakišti ir gauti pinigų iš ES. Taip, kad brangieji ranka ranką plauną.

  3. AvatarTomas (IP: 78.57.193.159)

   ne nus jūs su savo komentarų marketingų jau baigiat išvis nusipezėt.
   Kai naujiena apie liberalus, tada subėga kitų partijų “kibernetinių grupių” nariai ir pradeda pilt kūrybiškais komentarais. Tada liberalų jaunimas pradeda ale objektyviai pakomentuot teigiama linkme. Nebejuokinkit, skyriu marketingistai, kodėl Facebooke po komentarais nerašote? Nes tapatybė bus matoma? 😀
   Patarimas Martynui Vainoriui, jei deklaruojate skaidrumą, tai gal pabandykite pasinaudoti 15min.lt pavyzdžiu ir neleiskite anonimiškai komentuoti? Taip sutaupysite daug gražaus laiko partijų ir komitetų skyrių jauniesiems savanoriams. Galės eit skrajutes maketuot…

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 78.61.50.37)

    Ačiū, Tomai, už patarimą. Reikės pasitarti su kolegomis ir padedančiais programuotojais. Kol kas itin bjaurių komentarų daug nebūdavo, kad kiltų noras panaikinti anoniminį komentavimą.

  4. AvatarRinkejas (IP: 78.57.224.36)

   Kažin melo detektoriumi pasitikrinus “gerb” šudo kruvai dudorui?Sužinotu apie achilo kulna,šlykštu net skaityt

   • AvatarDaktaras ai skauda (IP: 90.131.47.232)

    A ligos nepuola nuo tiek pagiežos?

  5. AvatarPalaikom (IP: 88.119.119.218)

   Elida, pirmyn!!! Straipsnis liberalų niekiniais pliotkais paremtas.

   • AvatarSėkmė (IP: 78.57.250.51)

    Kur jūs įžvelgiat kažkokius pliotkus? Puikus straipsnis abie gabios moters karjerą ne tik politikoje, bet ir savivaldybės įmonėje. Reikia ne pavydėti, džiaugtis, kai kitam taip šypsosi sėkmė 😉

  6. AvatarAudrius (IP: 88.119.46.105)

   Teisingas pasirinkimas. Tik va, toks laikas dabar, kad bet koks pasirinkimas sulauktų sąsajų su politika ir priešiškumo. Stiprybės!

  7. AvatarAntanas D. (IP: 195.182.76.3)

   Šaunuolė Elida! tikrai buvo nuostabi išmintinga ir laaaabai puiki administracijos d. pavaduotoja, sakyčiau geresnė už originalą. Sėkmės jai visokeriopos.

  8. AvatarAnonimas (IP: 78.60.172.45)

   Uoj tik nereikia juokinti, gavo ji ir KU pareigas ir autobusu parke Grubliausko dėka

   • AvatarKasparas (IP: 90.131.41.110)

    Velekienes su Pliuitienem nerimsta. Vienai nepasiseke i autobusu parko vadovus isitrinti, kita isvyta is autobusu parko. Ot tai Simono liberales

   • AvatarGryna teisybė (IP: 195.182.76.3)

    Nu taip, bet tos vargšės negavo karjeros nei viena, nei kita, nes karjerą reikia mokėti daryti – žinoti prie ko ir kokiu metu prilįsti. Vat šitai, kuriai pasisekė padarė karjerą, lygių tam fronte tikrai nėra….

   • AvatarAnonimas (IP: 88.119.119.218)

    Juokingesnes teorijos liberalai sukurti negalejo 😁

  9. AvatarSusidomėjęs (IP: 195.182.76.3)

   Noriu ir aš gauti geras pareigas. Prisijungčiau prie politinės jėgos, kuri galėtų tai suteikti. Gal kas žino, kokiu adresu rašyti?

   • AvatarTomas (IP: 88.119.138.154)

    Tai Budino kontaktai vieši yra, ten ir rašyk 🙂

   • AvatarTomui (IP: 195.182.76.3)

    Neklaidinkit žmonių, norinčių padaryti karjerą, dabar Budinas į šalį nustumtas nuo dalybų, reikia kitu adresu kreiptis 🙂

   • AvatarKandidatas (IP: 88.119.119.218)

    A daug Budinas prisidalino? 😁

   • AvatarTomas (IP: 78.57.193.159)

    I kokia sali? Admin direktorius gi skira i pareigas imoniu direktorius, administracijos darbuotojus. Nebesvaikit 🙂

   • AvatarTS (IP: 78.57.250.51)

    Klystate, pagal įstatymus skiria vadovus meras, o pavaduotojų konkursus jau pati įmonė organizuoja

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt