Mums rašo

Ar viešosios erdvės vertos tik „paprastojo“ remonto? (2)

Eimantas Koševoj, Daukanto g. seniūnaitijos seniūnaitis
2018-12-13


Pirmadienį, gruodžio 10 d., savivaldybės administracijos patalpose vyko dviejų miesto skverų sutvarkymo pristatymas. Pirma buvo pristatytas kol kas bevardžio skvero (Tremtinių memorialo) prie S. Daukanto ir I. Kanto sutvarkymo projektas, antroje susirinkimo dalyje vyko vadinamojo Ferdinando skvero, esančio tarp Jūros ir Bokštų gatvių, rekonstrukcijos sprendinių pristatymas.

Ferdinando skvero vizualizacija

Abu skverai yra valstybės saugomoje istorinėje miesto dalyje, abiejų rekonstrukcijos rezultatas bent kelis dešimtmečius darys įtaką miesto veidui ir abu projektai „nuniveliuoti“ į „remonto“ kategoriją, nors projektų lokacija ir rezultatų įtaka bei ilgaamžiškumas automatiškai suponuoja būtinybę architektūriniams konkursams.

Nenuvertinu projektus rengusių architektų ir kitų specialistų profesionalumo, bet ir šiais atvejais pasirinkimas atliktas vadovaujantis žemiausios kainos ar „ekonominio naudingumo“ kriterijumi.

Atkreiptinas dėmesys, kad miesto vyr. architekto Almanto Mureikos pristatymuose nebuvo. Vietoj jo “barikadų” priešakyje – administracijos darbuotojos, kurių galvos ir taip  pilnos nesibaigiančių takų ir gatvių lopymo problemų. Bet čia juk irgi tik remontas…

Klausimas ne retorinis: ar tokiu būdu turi būti organizuojami mūsų miesto viešųjų erdvių atnaujinimo procesai?


2018-12-13

2 komentarai apie “Ar viešosios erdvės vertos tik „paprastojo“ remonto?”

  1. Konkursai negali būti uždari, jeigu yra viešas, vadinasi viešas. Kodėl tik vienas pavyzdys yra, kur kiti? Jeigu būna ir kitų, tai konfidencialumo sutartis, kad visuomenė jų nepamatys ir nesvarstys, bet kažkokiu būdu atsiranda vienas gatavas, kurio jau niekas nenulinčiuos, o tik bus “pakoreguota” ir toliau viskas visur mieste išbetonuota. Šiuo atveju nesuprantu, kai viskas yra kvadratu, kokiu pagrindu sveikus arba kaip rašo patenkinamos būklės medžius šalins pačiame centre, tegul būna, bent jau man patinka po medžiu sėdėti ant normalaus, bet ne betoninio suoliuko ir girdėti čiulbančius paukščius, kaip būdavo mano vaikystėje Klaipėdoje. Kas dabar? Susnos pasodintos ir betonai….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt