P0

Politika, Svarbu

Dėl Klaipėdos ženklo istorijos kreipsis į prokuratūrą? (4)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-12-21


Po ketvirtadienio politinio šou, kurį vainikavo specialiai sužlugdytas kvorumas, penktadienio rytą į posėdį vėl susirinkę miesto Tarybos nariai (atėjo 26) visgi sugebėjo patvirtino naujojo Klaipėdos ženklo sukūrimo aplinkybes tyrusios komisijos išvadas.

Tiesa, jas patvirtinant buvo pritarta komisijos narės, Rusų aljanso atstovės Tatjanos Fedotovos siūlymui, kad miesto Taryba neturėtų paisyti rekomendacijos taikyti tarnybinę nuobaudą Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jau pradėdamas posėdį meras Vytautas Grubliauskas bandė sklaidyti abejones dėl to, kad jis gali būti neteisėtas. Esą jis ne naujai sušaukiamas, o tęsiamas, kaip ir numatyta jo potvarkyje.

Tačiau Liberalų sąjūdžio frakcijos vardu pareiškimą perskaitęs Audrius Vaišvila tvirtino priešingai. Esą posėdis dabar vyksta pažeidžiant reglamentą. Frakcijos nuomone, vakar turėjo būti skelbiama pertrauka, o kurios Tarybos nariai vėl turėjo rinktis, nes posėdžiui yra numatytas laikas iki 17 val. Taip pat A. Vaišvila dėstė, kad V. Grubliauskas ketvirtadienį “chaotiškai pirmininkaudamas” galėjo suklaidinti Tarybos narius, nes iš pradžių teigė, kad klausimas bus toliau svarstomas jau sausį, vėliau – kad penktadienį.

Opozicijos atstovė Nina Puteikienė savo ruožtu kėlė abejones dėl N. Fedotovos pasiūlymo – esą jį reikėtų traktuoti kaip atskirąją nuomonę.

“Siūlau baigti šį cirką, nes varnas varnui akies nekerta, perduokime prokuratūrai. Būtent jai, o ne STT, nes girdžiu apie gerus kai kurie čia minimų asmenų ryšius su ja. Jei tai nebus perduota darbo tvarka, aš asmeniškai perduosiu”, – pareiškė komisijai pirmininkavęs vicemeras Artūras Šulcas.

Nepaisant šių diskusijų V. Grubliauskas paskelbė balsavimą. Pirmiausia – ar palaikomas T. Fedotovos siūlymas dėl to, kad Taryba neturėtų svarstyti dėl nuobaudos S. Budinui skyrimo. Už jį balsavo 16 Tarybos narių, tarp kurių buvo ir meras, prieš pasisakė penki (A. Šulcas, Judita Simonavičiūtė, Jurijus Šeršniovas, Arūnas Babršys ir N. Puteikienė), susilaikė keturi.

Balsuojant dėl visų išvadų jas jau palaikė 20 politikų, prieš buvo trys (liberalai Jurgita Choromanskytė, Vygantas Vareikis ir Saulius Liekis), susilaikė du (N. Puteikienė ir J. Šeršniovas).

Komentuodamas tokią proceso baigtį S. Budinas “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad savo nuomonę apie komisijos išvadas jau išdėstė Tarybos nariams skirtame rašte, o nepritarimą rekomendacijai jam skirti nuobaudą įvertino kaip politikų supratimą, kad komisija čia peržengė savo kompetencijos ribas,.

“Aš esu valstybės tarnautojas, o nuobaudų jiems skyrimas yra labai aiškiai reglamentuotas”, – sakė S. Budinas.


  2018-12-21

  4 komentarai “Dėl Klaipėdos ženklo istorijos kreipsis į prokuratūrą?”

  1. Man atrodo, kad kai kuriems reikia kreiptis visai ne į prokuratūrą, o į vieną įstaigą adresu Bangų g. 6, nes jau visai nublūdo…

  2. Bet tai kokio veidmainiškumo meras, nieko jis nežinojo apie šio ženklo kūrimą? Ką jis čia išsidirbinėja? Bando nupirkti miestiečius “teisingumu” ? Tai jeigu tiriama tarnybų tegu būna įtraukta ir mero šutvė, nes panašu, kad Barauskas dėjo į kojas ne be reikalo

   • Neatimkit iš mūsų duonos. Rūtelei linkėjimai

  3. Pagaliau meras pasielgė išmintingai ir politiškai apdairiai. Mažiau klausytų Simonavičūtės ir mažiau pasitikėtu Šulcu, ir viskas būtų gerai su šiuo meru. Balsuočiau už jį, jei jo komitete nebūtų tų žmonių.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt