P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Didvyrių pagerbimas – su rinkiminiais akcentais

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-01-15


Sausio 15-osios vidurdienį Skulptūrų parke prie paminklo, skirto 1923-iųjų Klaipėdos sukilimo operacijos metu žuvusiems kariams ir šauliams, tradiciškai buvo pagerbtas jų atminimas. Tiesa, šįkart ceremonijos metu akivaizdžiai buvo jaučiami rinkiminiai akcentai.

Klaipėdos meras savo kalboje ne tik išreiškė viltį, kad po ketverių metų Klaipėdos krašto prijungimo šimtmetis visoje Lietuvoje bus minimas taip, kaip pernai minėtos valstybės atkūrimo šimtosios metinės. Jis kalbėjo ir apie tai, kad dabar ruošiamasi šturmuoti nebe prefektūras, o savivaldybes ir merijas bei kėlė retorinius klausimus, kokių tikslų yra vedini tie šturmuotojai. Vytautas Grubliauskas užsiminė ir apie populizmo aspektą.

Dar vienu rinkiminiu akcentu tapo į prezidentus ketinančio kandidatuoti Gitano Nausėdos pasisakymas, nors minioje stovėjo ir jo konkurentas Arvydas Juozaitis. Būtent su G. Nausėda meras nešė bei padėjo ir vainiką prie paminklo.

Jau po ceremonijos “Atviros Klaipėdos” žurnalisto paklaustas, kodėl pasirinko G. Nausėdą, o ne A. Juozaitį, meras tvirtino, kad būtent iš buvusio bankininko pirmiausia sulaukė el. laiško su tokiu prašymu. Šalia stovėjęs A. Juozaitis tik tarstelėjo, kad čia sausio 15-ąją ateina kasmet, tad niekam elektroninių laiškų ir nerašė.

Ceremonijos metu, kaip ir pernai, pasisakė Lietuvininkų bendrijos pirmininkė Edita Baranauskienė. Šįkart ji miesto valdžios prašė, kad iki sukilimo šimtmečio atsirastų paminklas operacijos vadui Jonui Polovinskui-Budriui ir politiniu sukilimo vadu sutikusiam tapti mažlietuviui Erdmonui Simonaičiui.

Itin gražiu ceremonijos akcentu tapo Lietuvos kariuomenės medalio kariams ir civiliams “100 metų atkurtai Lietuvos kariuomenei” įteikimas ginkluoto pasipriešinimo sovietinei okupacijai Lietuvos laisvės armijos Algimanto apygardos partizanei Valerijai Užkuratienei. Taip kariuomenės vadas įvertino šios moters reikšmingą indėlį atkuriant Lietuvos kariuomenę, puoselėjant jos vertybes ir tradicijas, garbingą atstovavimą Lietuvos kariuomenei visuomenėje.

“Kad mane prisiminėte, visiems labai labai ačiū”, – trumpai padėkojo V. Užkuratienė, gavusi apdovanojimą iš Motorizuotosios pėstininkų brigados “Žemaitija” vado pulkininko Artūro Radvilo.


  2019-01-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt