P0

Mums rašo

Klaipėdos prijungimą vėl paminėjo ir už Atlanto

Atvira Klaipėda

Ernestas Lukoševičius
2019-01-19


Lygiai prieš penkerius metus Čikagoje pirmą kartą buvo surengtas žygis Klaipėdos 1923 metų sukilimo atminimui, o tuo pačiu ir sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai pažymėti.

Jį surengė Lietuvos Šaulių sąjunga išeivijoje. Žygis prasidėjo miesto centre, Mičigano ežero pakrantėje, netoli 31-osios gatvės. Trasa, kurią reikėjo įveikti (jos ilgis apie 10 km.), tęsėsi visais metų laikais nuostabiai gražia Mičigano ežero pakrante.

Šiais metais vėl tradiciškai sausio 13 d., vedini geros nuotaikos, kupini patriotines-tautinės dvasios, Čikagos lietuviai ir jų draugai rinkosi į jau tradiciniu tapusį atminties ir pagarbos žygį.

Oras buvo puikus, kaip, beje, ir žygeivių nuotaika. Tarp dalyvių galėjai pamatyti įvairiausio amžiaus veidų: nuo jaunų skautų, lituanistinių mokyklų moksleivių iki vyresnio amžiaus vyrų, moterų – šaulių ir galbūt būsimų šauliukų. Buvo smagu eilinį kartą visiems drauge susitikus pabūti, pabendrauti, prisimenant mūsų tautos šlovingą praeitį, padiskutuojant apie ateitį, apie tai, kas mus visus vienija ir jungia bendriems tikslams Tėvynės labui.

O koks žygis be dainos ir skanios arbatos bei kareiviškos košės? Ja visus vaišino šaunios mūsų šaulės.

Pagerbėme žuvusiuosius, prisiminėme Lietuvos istoriją, svarbias sukaktis – ir toli nuo Tėvynės, Čikagoje, lietuviška vėliava pakelta aukštai.

Būkime kartu, atminkite, jog esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva. Su geriausiais linkėjimais Jums, mieli tėvynainiai, iš snieguotos Čikagos.


2019-01-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt