P0

Verslas

Klaipėdos LEZ žada geresnį susisiekimą (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-28


Susisiekimo ministerija praneša, kad siekdama gerinti sąlygas verslui ir investicijoms, per artimiausius dvejus metus Lietuvoje numato plėtoti kelių ir geležinkelių infrastruktūrą, būtiną patogioms transporto jungtims su šalies laisvosiomis ekonominėmis zonomis (LEZ), taip pat – ir Klaipėdos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot pranešimo, susisiekimą su Klaipėdos LEZ pagerins ties šia teritorija planuojama krašto kelio Nr. 141 Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda ruožo nuo 222,52 iki 228,92 km rekonstrukcija, kurios metu numatoma įrengti skirtingų lygių sankryžą. Darbai bus vykdomi etapais, šiuo metu rengiamas techninis projektas.

Taip pat primenama, kad 2018 m. AB „Lietuvos geležinkeliai“ parengė geležinkelio kelio iki Klaipėdos LEZ atvedimo techninius sprendinius ir pateikė juos Klaipėdos miesto savivaldybei.

Tuo metu Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas ir meras Vytautas Grubiauskas praėjusią savaitę vykusio susitikimo su Klaipėdos pramonininkų asociacijos nariais metu tikino, kad Statybininkų prospekto tęsinys per LEZ turi būti vienas svarbiausių prioritetų, tačiau jo projekto finansavimas yra esminis iššūkis.

Pasak S. Budino, skaičiuojamoji šio projekto vertė yra apie 26 mln. eurų. Jis priminė, kad šis projektas yra vadinamajame dalykinių sąlygų sąvade, skirtame Vyriausybei, kuri siekia maksimalios Klaipėdos uosto plėtros.

„Kovą jau bus leidimas statyti. Jei gauname finansavimą, galime pradėti, nes vien miesto pinigų tikrai neužteks. Jei atsirastų geri lobistai ir padėtų įtrauktų ši projektą į Susisiekimo ministerijos planus 2020 metams, šiemet būtų galima skelti rangos darbų konkursą“, – tada sakė Savivaldybės administracijos direktorius.


2019-01-28

2 komentarai “Klaipėdos LEZ žada geresnį susisiekimą”

    • nuo kada biurokratai gali buti lobistais? 😀 Nors cia pats Budinas tikriausiai savoka neteisingai pavartojo, nes nelabai ir aisku kas cia tokie turetu atsirasti? LEZó imoniu savininkai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt