P0

Politika, Svarbu

Vicemerai politinės etikos principų nepažeidė (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-01-29


Antradienį posėdžiavusi Klaipėdos savivaldybės Etikos komisija nusprendė, kad uostamiesčio vicemerai Judita Simonavičiūtė ir Artūras Šulcas savo pasisakymais miesto Tarybos Kolegijos posėdžio metu, kai buvo svarstomas klausimas dėl pradinukų lankomų pailgintos dienos grupių mokesčio, nepažeidė politikams taikomų etikos normų.

Dėl jų teiginių apie socializmą ir komunizmą skundą Etikos komisijai buvo parašęs Vakarų Lietuvos tėvų forumas (VLTF). Jo atstovams užkliuvo “Atviros Klaipėdos” pagarsinti minėtųjų politikų diskusijos metu išsakyti teiginiai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Biudžetas ir veiklos planai labai įtempti, iš kur čia toks administracijos gerumas, komunizmo artyn? Tęsiame tendenciją kurti komunizmą. Jei būčiau priešas bendruomenės, sakyčiau padenkime šimtu procentų, o po manęs nors ir tvanas, bet taip negalima. Turime biudžeto, trejų metų strateginio plano gaires. Ir matyti, kad katastrofiškai trūksta pinigų biudžete, jau senokai taip nėra buvę. Politika atitraukti vaiką nuo namų tikrai kvepia socializmu. Savarankiškumą nubraukiame. Išlaikytinių bendruomenę pradedame kurti. Siūlau ne daugiau 50 procentų – tai normalus prisidėjimas“, – tada teigė vicemeras Artūras Šulcas.

„Sovietiniais laikais irgi buvo prailgintos grupės, bet tik tiems, kurie tikrai negali pasirūpinti tuo metu savo vaikais. Tėvų forumas kreipėsi todėl, kad Vilnius taip padarė. Tačiau mada, ateinanti iš Vilniaus, ne visada yra tinkama pas mus“, – Kolegijos posėdžio metu jam antrino J. Simonavičiūtė.

VLTF nuomone, tokiais teiginiais vicemerai parodė nepagarbą žmogui ir valstybei, nepaisė teisingumo principo.

A. Šulcas savo pozicijos Etikos komisijai raštu neišdėstė, o posėdyje nedalyvavo, nes yra išvykęs į komandiruotę Kijevan.

J. Simonavičiūtė pateikė raštišką paaiškinimą, kuriame tvirtino, kad pasisakydama neišskyrė jokios socialinės grupės asmenų, tik pažymėjo, kad reikia vertinti kiekvieno žmogaus poreikius. Vicemerė taip pat dėstė, kad priimant sprendimus visada vadovaujasi visu kontekstu, ne vienpusiškais duomenimis.

J. Simonavičiūtė teigė esanti įsitikinusi, kad nepažeidė jokių principų ir priminė, kad Konstitucija garantuoja asmens, taip pat ir politiko teisę į nuomonę ir jos raišką.

Kad abu vicemerai nenusižengė etikos reikalavimams pritarė visi posėdyje dalyvavę komisijos nariai, išskyrus socialdemokratę Liliją Petraitienę.

“Būsiu pareiškėjų pozicijoje. Tikrai dabar yra mada, kad arba rusų šnipas, arba socializmas. Kai prašoma socialiai pažeidžiamiems – socializmas, komunizmas. O kai sporto klubai, “Neptūnas” – reprezentacija. Trūksta pagarbos ir teisybės žmogui. Reikia įspėti, kad reikia pagarbiai elgtis su kiekvienu klaipėdiečiu. Jei aš būčiau sėdėjusi forume, irgi būčiau įsižeidusi”, – dėstė politikė.

“Gaila laiko. Kuo toliau, tuo labiau brendame į absurdo liūną. Geriausia jau ateiti ir užsisiūti burną, bet dar kad nepakrutėtum netinkama krytimi. Juk čia kaip tik varo ant administracijos, bet ji kažkaip neįsižeidė. Jie norėjo dar daugiau, tai dar didesni komunistai, gal net šnipai rusų. Kad jau taip reikalai vyksta, siūlau įsteigti kiekvieną dieną veikiančią komisiją”, – dėstė Vytautas Čepas, kartu pagarsinęs, kad nebedalyvaus jokiuose rinkimuose.

Komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė taip pat atkreipė dėmesį, kad vicemerai savo pasisakymuose terminų socializmas ir komunizmas netaikė “nei forumui, nei konkrečiam asmeniui”.

Vykstant balsavimui siūlymui konstatuoti pažeidimą ir įspėti pritarė tik pati jo autorė L. Petraitienė. Visi kiti komisijos nariai vicemerus išteisino.


  2019-01-29

  2 komentarai “Vicemerai politinės etikos principų nepažeidė”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.60.172.45)

   Ir kada tų apkerpėjusių funkcionierių Simonavičiūtės ir Šulco neliks.

  2. AvatarSocialistu būti negėda (IP: 90.131.46.14)

   O Petraitiene neįsižeis ir į etikos komisijà nepaduos jei jà kità kartà socialdemokrtate ( socialiste demokrate) pavadins… džiaugtúsi rėmėjais, o čia mat etikà pažeidė…pasiskaitytù pavadinimà pasidomėtù istorija ir sužinotù, kad tais vardais prieš daugmaž 100 metù daugybė garsiausiù intelektualù vadinosi tik sovietú sàjunga šiuos pavadinimus iškraipė

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt