P0

Miestas, Svarbu

Tarša ir smarvė: teismui skųs prokuratūros nusišalinimą (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-01-30


Klaipėdos apygardos prokuratūra trečiadienį pranešė, kad atmetė uostamiesčio mero ir asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ (KIDE) prezidentės Alinos Andronovos skundus, kuriais buvo prašoma panaikinti pernai lapkritį priimtus nutarimus atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl oro taršos šiaurinėje miesto dalyje ir smarvės pietiniuose uostamiesčio rajonuose.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas “Atvirai Klaipėdai” teigė, kad bus pasinaudota teise skųsti tokį sprendimą bendros kompetencijos teismui, nes esą reikia išnaudoti visas esamas galimybes. O KIDE dėl tolesnių veiksmų dar tarsis su gyventojais ir teisininku.

Martyno Vainoriaus nuotr.
Kokie argumentai?

Anot prokuratūros pranešimo, mero ir asociacijos KIDE prezidentės skunduose keliami klausimai “jau yra sprendžiami atsakingų institucijų, ministerijų, net Lietuvos Respublikos Vyriausybės lygmeniu”.

“Kadangi prokurorui šiuo metu nėra pagrindo inicijuoti viešojo intereso gynimo procesą, taikant Prokuratūros įstatyme numatytas viešojo intereso gynimo priemones, todėl ir buvo priimti nutarimai atmesti skundus”, – rašoma pranešime.

Kartu tvirtinama, jog šie sprendimai nereiškia, kad “prokuratūra nusišalina nuo atsakomybės už galutinio rezultato pasiekimą”.

“Priešingai, prokuratūra ir toliau stebės valstybės ar savivaldybių institucijų veiksmus bei sprendimus šioje srityje ir nedelsiant imsis jos kompetencijai priskiriamų veiksmų, jei šių institucijų taikomos priemonės pagrįstai pasirodys nepakankamomis ar neveiksmingomis”, – žada prokuratūra.

Kartu ji primena, kad ikiteisminis tyrimas, kurio metu siekiama išsiaiškinti gyventojų nusiskundimus sukėlusių teršalų kilmę, sudėtį ir galimus kaltininkus vis dar atliekamas.

Tokie jos nutarimai per 30 kalendorinių dienų nuo jų kopijos gavimo dienos gali būti skundžiami bendrosios kompetencijos teismui.

Meras skųs, gyventojai svarstys

“Nuėjus tokį kelią ir tiek daug sukėlus vilčių ir lūkesčių visiems ir pačiam sau, manau, kad reikia išnaudoti visą spektrą, kuris yra teisinėje valstybėje, kad pavyktų įkinkyti visas institucijas, kiek įmanoma, imtis šio slibino suvaldymo. Suprantu, kad nenorint to daryti ar nespindint entuziazmu surasti argumentų turbūt lengviau nei imtis daryti, suvokiant, kad tai yra sudėtinga ir atsakinga misija. Nenoriu mesti akmenėlio nei į prokuratūrą, nei į Generalinę prokuratūrą, tačiau norėčiau, kad būtų ieškoma motyvų, kaip daryti ir jungtis į bendrą kovą kartu su visomis institucijomis. Tik sutelktas veikimas kartu ir su bendruomene yra didesnė visiškos pergalės prieš šiuos taršos monstrus galimybė”, – sakė meras V. Grubliauskas.

Jis teigė, jog dar pasitars su teisininkais, bet kartu akcentavo, jog nuleisti rankų tikrai neketina, nes tai esą būtų neatsakinga.

Tuo metu KIDE prezidentė A. Andronova sakė, jog tik iš “Atviros Klaipėdos” išgirdo apie tokį prokuratūros sprendimą, tad dėl tolimesnių veiksmų teigė turinti pasitarti ir su gyventojais, ir su teisininku.

“Dabar turime kitų reikalų – vėl fiksuojame taršą ir institucijų neveiklumą. Tad penktadienį dėl to vykstame į Aplinkos ministeriją. O vėliau jau grįšime ir prie prokuratūros sprendimų”, – sakė ji.


  2019-01-30

  Vienas komentaras apie “Tarša ir smarvė: teismui skųs prokuratūros nusišalinimą”

  1. Klaipėdoje ekologinė situacija kritiška ir tai reikia įrodinėti teismuose, Lietuva, Lietuva kur tu eini…, o juk visų valdančiųjų, kurie gyvena iš mokesčių mokėtojų pinigų pagrindinė prievolė tarnauti žmogui, skaitykite pareigybinius įstatymus ir ne vieną kartą

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt