P0

Politika, Svarbu

Tarp kandidatų į Klaipėdos merus neliko Artūro Žalio

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-02-01


Penktadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) paskelbus savivaldos rinkimų kandidatus paaiškėjo, kad uostamiestyje visgi nelieka ne tik komiteto „Už pokyčius Klaipėdoje“ kandidatų į miesto Tarybą sąrašo, bet ir jų kandidato į merus Artūro Žalio.

Sprendimas kaip ir logiškas, jei išregistruoja komitetą. Jei teisme nepavyks panaikinti tokio sprendimo, iš rikimų kovos išeisiu nenugalėtas”, – juokaudamas sakė Artūras Žalys.

Klaipėdos apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Adolfas Gritėnas “Atvirai Klaipėdai” paaiškino, kad taip nutiko po to, kai VRK detaliau įsigilino į procedūras.

“Yra dvi procedūros – kandidatų sąrašo išbraukimas ir paties komiteto įgaliojimų nutraukimas. Pirmiausia iš rinkimų buvo išbrauktas pats komiteto sąrašas, nes jame neliko minimalaus reikiamo kandidatų skaičiaus, o kita procedūra buvo panaikinta ir paties komiteto registracija. Nelikus subjekto, kuris delegavo kandidatą merus, automatiškai ir jis netenka teisės kandidatuoti”, – paaiškino A. Gritėnas.

Tokia žinia buvo naujiena šio komiteto koordinatoriui Algirdui Grubliui. Jis neslėpė nusistebėjimo, kad taip buvo padaryta. Kartu A. Grublys jau informavo, kad sprendimas panaikinti komiteto sąrašą skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, nes jis per praėjusius rinkimus esą buvo priėmęs sprendimą, kad komitetams negali būti taikomi tokie pat reikalavimai kaip ir partijoms. Esą tam, kad ieškinys būtų priimtas, dar reikia tik patikslinti įgaliojimą, kas bus padaryta šeštadienį.

Pats kandidatas į merus A. Žalys sakė, kad tikriausiai toks jau likimas.

“Sprendimas kaip ir logiškas, jei išregistruoja komitetą. Jei teisme nepavyks panaikinti tokio sprendimo, iš rinkimų kovos išeisiu nenugalėtas”, – juokaudamas sakė A. Žalys.

Šiam komitetui visos bėdos kilo dėl to, kad už nuslėptą teistumą iš jo sąrašo buvo išbrauktas Edmundas Arnašius. Dėl to sąraše liko tik 15 kandidatų – vienu per mažai, nei reikia Klaipėdos atveju.


  2019-02-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt