P0

Kriminalai ir nelaimės

Viačeslavo Titovo byla keliauja į teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-01


Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša baigusi ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo įžeidžiančių atsiliepimų apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską – Vanagą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kaltinimai jam pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl mirusiojo atminimo paniekinimas, dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę ir dėl viešo pritariamo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.

Pranešama, jog atliekant ikiteisminį tyrimą buvo analizuojama ir vertinama apie 800 gigabaitų skaitmeninės informacijos, kuri iš įtariamojo buvo paimta kratos metu ir surinkta iš viešai prieinamų šaltinių.

Vien buvusio V. Titovo pasisakymų viešojoje erdvėje analizė, kurią atliko prokuroras, sudaro 76 lapai. Atliktos ekspertizės ir analizės, gauti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Ypatingojo archyvo, istorikų vertinimai. Dalis tyrimui svarbios informacijos iš V. Titovo paimtų skaitmeninių laikmenų buvo ištrinta, tačiau ją atkūrė Teismo ekspertizės centro Klaipėdos skyriaus specialistai.

Sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą buvo priimtas po to, kai viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog 2018 m. liepos 18 dieną tuometinis Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys V. Titovas diskusijoje dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago atminimo įamžinimo viešai pareiškė, kad Adolfo Ramanausko – Vanago iniciatyva buvo nužudyti 8000 piliečių ir vaikų, o pats Vanagas asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius. Šią informaciją jis taip pat publikavo ir savo socialiniame tinkle.

Įvertinus tiriamos veikos rezonansinį pobūdį bei siekiant išvengti galimo tyrimo politizavimo bei užtikrinti maksimalų jo objektyvumą bei išsamumą, ikiteisminį tyrimą buvo pavesta atlikti ne ikiteisminio tyrimo įstaigai, o prokurorui. Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apylinkės prokuroras Simonas Genys.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo rūmams.

INFORMACIJA

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pripažinus, kad Viačeslavas Titovas sulaužė Tarybos nario priesaiką, jis pats pasitraukė iš Klaipėdos miesto tarybos, nelaukdamas jo atstatydinimo. Šiuo metu su rinkimų komitetu “Titov ir teisingumas” jis dalyvauja savivaldos rinkimuose, kandidatuoja į Klaipėdos miesto merus.  


2019-02-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt