P0

Miestas

Bus ir lentelė J. Lėbartui, ir akmuo žuvusiems

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-02-07


Nors dar praėjusių metų spalį Klaipėdos miesto tarybos Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos nariai gana audringai ginčijosi, kurioje vietoje labiausiai tiktų įamžinti žymaus lietuvininko, Tilžės akto signataro, Lietuvos šaulių organizacijos nario Jurgio Lėbarto atminimą, šį ketvirtadienį šis bei dar trys klausimai minėtos komisijos posėdyje buvo išnagrinėti per pusvalandį.

Ant šio pastato netrukus atsiras lentelė su tokiu užrašu: „Šioje vietoje stovėjusiame name 1923-1925 m. dirbo Tilžės akto signataras, Lietuvos šaulių sąjungos XX Klaipėdos šaulių rinktinės valdybos pirmininkas Jurgis Lėbartas (1979-1944)”. Palmiros Mart nuotr.

Pasirodo, vieta J. Lėbarto atminimui įamžinti jau surasta – tai buvęs namas dabartinėje Tiltų g. 16, kur dvejus metus uostamiestyje kaip XX-osios Klaipėdos šaulių rinktinės valdybos pirmininkas darbavosi J. Lėbartas. Ketvirtadienį beliko tik suderinti ant lentelės atsirasiantį tekstą.

Neužtruko ir muziejininko, Lietuvos piliečių sąjungos pirmininko Dionyzo Varkalio prašymas leisti priešais buvusią KGB būstinę S. Nėries g., kur šiuo metu įsikūrusi Klaipėdos teritorinė muitinė, pastatyti pokario kovose už Lietuvos laisvę kritusiems kariams, savanoriams bei šauliams atminti skirtą paminklinį akmenį.

Vieta pasirinkta neatsitiktai – buvusiose NKVD kamerose pokariu buvo nukankinta nemažai kovojusiųjų prieš sovietinę okupaciją.

D. Varkalis priminė, jog akmuo su užrašu „Lietuvos laisvės kariams” sukurtas dar prieš 10 metų, o lėšas jam suaukojo patys žmonės. Mirus jo autoriui, sumanymas iki šiol liko neįgyvendintas.

Komisijos nariams vienbalsiai pritarus idėjos realizavimui, savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė tik priminė apie tokiais atvejais būtinas procedūras – suderinti akmens pastatymą su miesto vyr. dailininku bei žemės sklypo savininkais.

Miesto savivaldybė yra numačius šį skverą sutvarkyti – tada atsiras ir informacinė lentelė su naujuoju Tremtinių skvero pavadinimu.

Taip pat komisijos nariai patenkino ir Klaipėdos politinių kalinių ir tremtinių prašymą iki šiol buvusiam bevardžiam skverui, esančiam S. Daukanto ir E. Kanto gatvių sankryžoje, kur pastatytas paminklas tautos kančiai atminti, suteikti Tremtinių skvero vardą. Tiesa, šiam sprendimui dar turės pritarti ir miesto Taryba. Viliamasi, kad tai padaryti spės dar šios kadencijos politikai.

Pritarta ir komisijos pirmininko Vytauto Čepo siūlymui vieną iš naujųjų Tauralaukio gatvių pavadinti Šventapilės vardu.


  2019-02-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt