P0

Kriminalai ir nelaimės

Už šmeižtą teks atsakyti teisme

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-07


Dėl nesutarimų su buvusia savo sugyventinio mergina itin skaudžiai nukentėjo viena moteris. Jos atžvilgiu internetinėje miesto skelbimų svetainėje buvo įdėti du skelbimai, reklamuojantys, kad ji neva ieško trumpalaikių santykių. Prie skelbimo buvo paskelbtas nukentėjusiosios mobilaus telefono numeris ir išgalvotas elektroninis paštas, nurodantis jos vardo ir pavardės inicialus.

Byla dėl šmeižto bus nagrinėjama Klaipėdos apylinkės teismo rūmuose. Palmiros Mart nuotr.

Toks ikiteisminis tyrimas dėl šmeižto baigtas Klaipėdos apylinkės prokuratūroje.

Pasak prokuratūros pranešimo, sulaukusi SMS ir skambučių iš nepažįstamų asmenų, siūliusių jai intymius trumpalaikius santykius, moteris su draugu ėmė aiškintis susidariusią situaciją. Pažįstamas informacinių technologijų specialistas padėjo išsiaiškinti ne tik kokio turinio skelbimas buvo įdėtas su nukentėjusiosios mobiliojo telefono numeriu, tačiau ir įrenginio IP adresą. Vėliau jie nustatė, kad skelbimas buvo paviešintas iš mobiliojo telefono, išsiaiškino jo numerį ir paslaugas reklamavusio asmens elektroninį paštą. Visi įkalčiai atvedė pas buvusią nukentėjusios sugyventinio merginą. Surinktus duomenis moteris perdavė pareigūnams, tad pernai metų lapkritį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kaltinamoji savo kaltę pripažino. Už šmeižtą per visuomenės informavimo priemonę jai gresia bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tiesa, nukentėjusiosios pažeminimas šia istorija nesibaigė. Šių metų sausio 21 dieną buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl analogiškos nusikalstamos veikos. Šiame ikiteisminiame tyrime įtariamieji dar nustatinėjami.


  2019-02-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt