P0

Miestas, Svarbu

Leonas Makūnas pasitraukė iš „Klaipėdos vandens” valdybos (3)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-02-13


Trečiadienį vykusio uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos vanduo” Stebėtojų tarybos posėdžio metu, kuriame turėjo būti sprendžiamas klausimas dėl valdybos pirmininko, buvęs jos vadovas Leonas Makūnas pats įteikė atsistatydinimo prašymą. Taryba jį vienbalsiai patvirtino.

“Nesant teisinio pagrindo tikrai neketinu toliau būti įmonės valdyboje”, – sakė Leonas Makūnas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Naująja valdybos, kurios kadencija baigsis gegužės 1-ąją, nare buvo paskirta „Klaipėdos vandens” Pardavimų departamento direktorė Eglė Alonderienė, anksčiau jau buvusi šiame įmonės valdymo organe. Naują valdybos pirmininką rinks patys jos nariai. Jais dar yra Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė, „Fortum Klaipėda“ vadovas Tomas Eikinas, Dainius Budrys ir įmonės Teisės ir bendrųjų reikalų departamento direktorė Jūratė Spudulienė.

Pasak Stebėtojų tarybos pirmininko, vicemero Artūro Šulco, sprendimas buvo priimtas vienbalsiai, „vardan įmonės stabilumo ir gerovės”.

Pats L. Makūnas sakė, kad jo sprendimo motyvai buvo tokie patys.

„Teisininkai pateikė išvadas, kad Akcinių bendrovių įstatyme vartojamos sąvokos „atšaukiamas”, „atleidžiamas” yra sinonimai, tad nesant teisinio pagrindo tikrai neketinu toliau būti įmonės valdyboje”, – sakė L. Makūnas.

Pasibaigus vienam šių „sostų karų” epizodui, kol kas dar liko neišspręstas kitas – Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas inicijavo A. Šulco atleidimą iš Stebėtojų tarybos narių, nes šis esą nevykdo akcininko valios atšaukti iš valdybos „Fotum Klaipėda“ vadovo Tomo Eikino, kuris neva nebeatitinka nepriklausomumo kriterijų. Pats T. Eikinas “Atvirai Klaipėdai” buvo sakęs, kad tokie argumentai yra visiškai nepagrįsti.

Vietoje A. Šulco S. Budinas į Stebėtojų tarybą akcininkų susirinkimo metu siūlys paskirti liberalą Saulių Liekį. Tačiau L. Makūnas šią savaitę miesto Tarybos narius raštu informavo, kad S. Liekio siūlymas gali būti neteisėtas, nes esą nebeatitinka nuo pernai rudens įsigaliojusios Vyriausybės patvirtintos tvarkos.

„Klaipėdos vandens”  Stebėtojų tarybą dabar be A. Šulco dar sudaro mero komandos žmonės Arvydas Cesiulis, Artūras Razbadauskas, Rusų aljanso atstovas Andrej Kugmerov, su S. Budinu ir Liberalų sąjūdžiu pasilikę Audrius Vaišvila ir Vygantas Vareikis bei Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas.

„Klaipėdos vanduo” šiuo metu taip pat vykdo naujojo įmonės vadovo paieškos procedūras. Jį tvirtins įmonės valdyba.


2019-02-13

3 komentarai “Leonas Makūnas pasitraukė iš „Klaipėdos vandens” valdybos”

  1. Gerai, kad kažkas paprotino žmogų, o tai jau buvo nesmagu ir net kažkaip gėdinga, kai mieste, kuriame gyvenu dedas tokie reikalai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt