P0

Politika

Alinos Velykienės interesų istorija: išvados liks tokios pat

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-02-18


Antroji Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nurodymu miesto Tarybos sudaryta komisija nusprendė palikti tokias pat išvadas dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės interesų, kai ir pirmoji, tik papildyti aprašomąją jų dalį.

Už tokį sprendimą balsavo visi į pirmadienį vykusį posėdį susirinkę jos nariai, išskyrus A. Velykienės bendrapartietį liberalą Saulių Liekį, kuris susilaikė.

Komisijos nuomone, Alina Velykienė būdama motinystės atostogose negalėjo padėti bendraturčiams “priduoti” kotedžo valstybinei komisijai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak komisijos pirmininko Algirdo Grublio, A. Velykienės pateiktas rašytinis paaiškinimas buvo “gynybinio pobūdžio, šiek tiek angažuotas, kaip ir įžeidė komisiją”.

“Agresyvi gynybinė pozicija. Turėjo būti adresuota komisijai, o skirta tik vienam nariui, gal atleiskime moteriai”, – sakė jis.

A. Grublio tvirtinimu, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja nepaneigė nė vienos ankstesnės komisijos išvados. Esą nors A. Velykienė tvirtina, kad neatstovavo jokių žmonių priduodant valstybinei komisijai kotedžą Naikupės gatvėje, yra rašytiniai jai suteikti įgaliojimai.

Komisijai padedanti teisininkė tikino, kad A. Velykienė, įkeldama dokumentus į “Infostatybos” sistemą, kai motinystės atostogų metu atstovavo pagal įgaliojimą kitus bendraturčius, pažeidė įstatymą. Esą toks atstovavimas nepatenka į įstatyme numatytus išskirtinius atvejus.

Tačiau komisijos nariai Nina Puteikienė ir Arvydas Cesiulis teiravosi, ar tokios prievolės išlieka ir valstybės tarnautojai esant vaiko priežiūros atostogose.

Pasak teisininkės, teismų praktikos nėra, tačiau Valstybės tarnybos departamento atstovai esą žodžiu konsultavo, kad valstybės tarnautojo statusas galioja ir tokių atostogų metu.

Komisijos nariai sutarė, kad per antradienį turėtų pasirašyti papildytas išvadas, jog jos būtų teikiamos tvirtinti ketvirtadienį numatytam miesto Tarybos posėdžiui.


  2019-02-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt