P0

Regionas, Svarbu

Rinkimai regione: išrinkti visi merai (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-03-17


Skirtingai nei Klaipėdoje, po antrojo rinkimų turo Klaipėdos regione esama ir esminių pasikeitimų – čia dviejuose rajonuose išrinkti nauji merai, kuriems iki šiol dar neteko būti šiame poste.

Kretingos rajone naujuoju meru tapo naujos politinės  jėgos – visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ atstovas Antanas Kalnius, sulaukęs 54 proc. rinkėjų palaikymo. Jo oponentas, socialdemokratas, dabartinis savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas liko su 44 proc. rinkėjų balsų. Kretingiškių aktyvumas II rinkimų ture buvo 36,4 proc.

B. Markauskas, A. Kalnius, V. Laurinaitis

Tuo metu Klaipėdos rajono rinkėjai naujuoju meru išsirinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą, buvusį žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, kuris sulaukė net 58 proc. visų atėjusiųjų balsuoti palaikymo. Konservatorių atstovė Rasa Petrauskienė liko su 40 proc. rinkėjų balsų. Klaipėdos rajono rinkėjai buvo vieni iš pasyviausiųjų – čia prie balsadėžių atėjo tik 31 proc. rinkėjų.

Visgi Šilutės rajonui ir toliau dar 4 metus vadovaus tas pats meras, partijos „Tvarka ir teisingumas” atstovas Vytautas Laurinaitis, prieš kurį STT yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą. Jis sulaukė 53 proc. rinkėjų palaikymo. Šilutiškiai buvo aktyviausi tarp Klaipėdos regiono savivaldybių – čia balsuoti atėjo 38 proc. rinkėjų.

Priminsime, kad Neringoje ir Palangoje antrojo rinkimų turo neprireikė.: neringiškiai meru jau pirmajame ture išsirinko irgi buvusį merą socialdemokratą Darių Jasaitį, palangiškiai – taip pat tą patį konservatorių Šarūną Vaitkų. Šių kurortų Tarybose absoliučią daugumą turės ir išrinktųjų merų partijos.

Tuo metu likusiose rajonų savivaldybėse politikams teks pasukti galvas dėl koalicijų sudarymo. Kaip pasiskirstė mandatai tarp partijų rajonuose – skaitykite ankstesnėje publikacijoje.

Be to, Šilutės policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu. Tyrimas pradėtas iš Vyriausiosios rinkimų komisijos gavus informaciją apie tai, kad kovo 3 d. vienoje Šilutės rajono rinkimų apylinkėje biuletenių išdavimo sąraše galimai buvo suklastotas piliečio parašas. Tai vienintelis ikiteisminis tyrimas, pradėtas Klaipėdos regione dėl rinkimų pažeidimų II ture.

Pirmajame irgi Šilutės rajone policija yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto, kai vienoje „Facebook“  grupių buvo skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija esą vienas iš kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą perka rinkėjų balsus Žemaičių Naumiestyje ir moka po 5 eurus.


  2019-03-17

  4 komentarai “Rinkimai regione: išrinkti visi merai”

  1. Avatarku kū (IP: 86.100.109.135)

   Tai tada rašykite ne regione,o “Atviros Klaipėdos ” regione….

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Savo prisistatyme “Atvira Klaipėda” yra nurodžiusi, kad bus tik grynai klaipėdietiškas portalas. Rubriką “regionas” skirta artimajam Klaipėdos regionui, kuris vienaip ar kitaip susijęs su Klaipėda, pvz, iš Gargždų, Palangos, Neringos ar Kretingos nemažai žmonių važinėja į darbą Klaipėdoje ir pan Ir toliau laikysimės savo pozicijos, nes tik 2 nuolat dirbantiems žurnalistams yra ką veikti ir Klaipėdoje, patikėkit 🙂

  2. Avatarku kū (IP: 86.100.109.135)

   O ką Skuodo jau regione nebėra?Ar Palmirai tai neįdomu?

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Mūsų turimais duomenimis, Skuodo rajone “Atvira Klaipėda” nėra skaitoma. Orientuojamės pagal savo skaitytoją 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt