P0

Švietimas

Operas komentuoja mažieji žiūrovai

Žaneta Skersytė
2019-03-19


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras neskriaudžia savo mažųjų žiūrovų: tai vienintelis muzikinis teatras Lietuvoje, repertuare turintis vaikams skirtų operų trilogiją. Nuotaikingi šios trilogijos spektakliai „Bulvinė pasaka“, „Makaronų opera“ ir „Žvaigždžių opera“ sulaukia nemažo jaunųjų klaipėdiečių bei jų ugdytojų dėmesio.

Jaunieji „Atžalyno“ auklėtiniai noriai dalijosi įspūdžiais iš  „Žvaigždžių operos“. R. Polikevičiūtės-Kirtiklienė nuotr.

Nors nuo 2018 m. gruodį parodytos „Žvaigždžių operos“ premjeros prabėgo jau trys mėnesiai, Klaipėdos lopšelio-darželio „Atžalynas“ auklėtoja Rasa Polikevičiūtė-Kirtiklienė tvirtina, kad priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai tebegyvena spektaklio įspūdžiais ir „Ryto rato“ metu klausantis Žibutės dainos visuomet choru kartoja: „Pirkite žibutę, tai dangaus truputis…“

Jaunieji „Atžalyno“ auklėtiniai noriai dalijosi įspūdžiais iš  „Žvaigždžių operos“: „man labai patiko, kad pelių karalius išskrido į kosmosą, norėdamas surasti žvaigždę, kuri išpildo norus“, „gražiai šoko ir mėtė mėlynas servetėles…“, „…ne servetėles, ten gi žibutės buvo, gėlės“, „kosmosas patiko… ten žvaigždės… toks miražas“, „o raketoje degė ugnis“, „man taip juokinga buvo, kai pakeitė karaliaus ausis ir uodegą“, „man patiko peliukai: jų vadas iš pradžių buvo labai nemandagus, o paskui pasidarė geras…“, „orkestras grojo, tikras!“.

Švietimo vidus

„Komentarai tęsėsi ilgai, kol vaikai išvardino visas detales, pataisydami ir papildydami vieni kitus“, –  pasakoja darželio auklėtoja.

Ji teigia, kad jos kolegės taipogi liko sužavėtos „Žvaigždžių opera“. „Tai vaikams suprantamas šiuolaikiškas muzikos spektaklis, kuriame harmoningai dera modernios technologijos ir amžinos tiesos apie gėrį. Netgi operos personažų vartojami žargonizmai savaip ugdo vaikų vertybines nuostatas, nes padeda mažiesiems geriau suprasti, kaip neturėtume elgtis ir kalbėti, jei nenorime įžeisti kitų“, – auklėtojų pastebėjimus perdavė R. Polikevičiūtė-Kirtiklienė.

Klaipėdos darželio-mokyklos „Saulutė“ ketvirtokai kartu su savo mokytoja Daiva Draganova Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre stebėjo „Makaronų operą“. Ją išvysti buvo pradinukų svajonė, puoselėta nuo pat apsilankymo pirmojoje operų trilogijos dalyje „Bulvinė pasaka“.

Klaipėdos darželio-mokyklos „Saulutė“ ketvirtokai kartu su savo mokytoja Daiva Draganova Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre stebėjo „Makaronų operą“. D. Draganovos nuotr.

„Ši opera vaikams įkrito į širdį: mažieji nuolat minėdavo matytus personažus bei jų ištartas frazes. Tad išgirdę, kad „Bulvinė pasaka“ susilaukė tęsinio, vaikai nuolat prašėsi nuvedami į teatrą“, – pasakoja pradinukų mokytoja.

„Norime padėkoti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistams, choristams ir orkestrui už profesionalumą bei nuostabų atlikimą. Intriguojanti gėrio ir blogio kova spektaklyje suteikė vaikams daug neblėstančių įspūdžių. Tai, ką išvydome, vėliau pamokose aptariame dar ne vieną mėnesį. Dabar su nekantrumu laukiame apsilankymo „Žvaigždžių operoje“ – šį spektaklį su vaikais irgi būtinai norime pamatyti“, – sako pedagogė D. Draganova.


  2019-03-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt