P0

Regionas

Už iš kretingiškių paimtus vaikus turės atsakyti ir pareigūnai su psichiatrais

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-04-03


7 mėnesius savo vaikų nemačiusiems kretingiškiams ir šią savaitę iš Klaipėdos teko grįžti tuščiomis: jau antrą kartą Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose nepavyksta pradėti iš esmės naginėti bylos dėl neturtinės žalos atlyginimo. Jauna kretingiškių šeima valstybei yra pateikusi 120 tūkst. eurų vertės ieškinį.

Tikimasi, jog byla bus iš esmės pradėta naginėti balandžio pabaigoje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kaip „Atvirą Klaipėdą” informavo kretingiškiams byloje atstovaujantis advokatas Alius Galminas, teismas nusprendė padidinti atsakovų šioje byloje skaičių – teismo nuomone, be Kretingos rajono savivaldybės administracijos už iš šeimos paimtus vaikus turėtų atsakyti ir Generalinė prokuratūra su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu.

Regionų apygardos administracinio teismo atstovė Marija Varanavičiūtė patikslino, jog atsakovu patraukta dar ir Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba.

„Kadangi minėtos šalys turi pateikti teismui atsiliepimus, byla buvo atidėta”, – sakė ji.

Priminsime, jog šis plačiai šalyje nuskambėjęs įvykis prasidėjo dar 2017 m. lapkritį. Tada ant penkiamečio auklėtinio kūno pastebėjusi kraujosruvas, vieno Kretingos darželio auklėtoja bemat informavo vaikų teisių specialistus. Tuo metu dar Kretingos rajono savivaldybei priklausiusio padalino atstovai kartu su policijos pareigūnais, nieko nesiaiškinę, berniuką išsivežė su savimi.

Vaiko mamos argumentai ir net medicininės pažymos, įrodančios, kad berniukas serga liga, kurios vienas iš požymių yra savęs žalojimas, neįtikino: vaikas šeimai grąžintas nebuvo, o policijoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Negana to, šeima tą pačią dieną neteko ir antrosios savo atžalos – dvimečio sūnelio, nors ant jo kūnelio ne tik jokių sužalojimų, bet ir kokių nors kitų galimo smurto apraiškų nepastebėta.

Vaikai šeimai buvo grąžinti tik po 7 mėnesių, prieš tai prokuratūrai nutraukus ikiteisminį tyrimą.

A. Galminas dar sausio mėnesį buvo sakęs, jog už patirtą moralinę žalą siekiama kiekvienam šeimos nariui priteisti po 30 000 eurų, todėl bendra ieškinio suma sudaro 120 tūkst. eurų.

Tikimasi, jog pagaliau bylą iš esmės nagrinėti pavyks balandžio pabaigoje. Ji bus nagrinėjama uždarame teismo posėdyje.

Jei teismas ieškinį patenkintų, jo atlyginimo našta su Kretingos rajono savivaldybės administracija jau turėtų dalintis ir policija, prokuratūra ir psichiatrijos taryba.


  2019-04-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt