P0

Miestas, Svarbu

Gausesnis gatvių laistymas nieko nepakeis? (6)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-04-25


Klaipėdiečiai, sužinoję apie net 5 kartus uostamiestyje padidėjusią oro taršą, socialiniuose tinkluose ėmė piktintis, jog miesto valdžia dėl to esą nieko nedaro, tinkamai nelaisto ir neprižiūri miesto gatvių.

„Aš pats šįryt važiuodamas prieš 8-ias į darbą sutikau vandens laistymo mašiną, mačiau, kaip laistė”, – tikino O. Mariničius. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Kad nelaistomos miesto gatvės, tai yra netiesa. Tuo užsiima ir mūsų Miesto ūkio departamentas, ir mes savo rangovus varome su tuo į neviltį”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė laikinai savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Olegas Mariničius.

Jo teigimu, visos pagrindinės miesto gatvės laistomos kasdien, bet anksti ryte, galbūt dėl to žmonės to ir nepastebi.

„Aš pats šįryt važiuodamas prieš 8-ias į darbą sutikau vandens laistymo mašiną, mačiau, kaip laistė”, – tikino O. Mariničius.

Kartu jis sutiko, jog esant tokiam dideliam oro užterštumui ir sausrai laistyti gatves vos kartą per parą nepakanka, todėl esą šiuo metu mąstoma rangovų prašyti tai daryti du kartus – ryte ir vakare.

„Bet tai ne tik nuo mūsų vienų priklauso, yra rangovų galimybės, pirmiausia – finansinės”, – teigė laikinasis savivaldybės vadovas, pridūręs, jog jei tik nuo jo vieno priklausytų, jis gatves laistyti įsakytų kas pusvalandį.

Tuo metu Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos nuomone, papildomas gatvių laistymas norimų rezultatų neduotų – esą visiems žinoma, jog šiuo metu Lietuvą yra apėmusi sausra ir tik gausus lietus iš esmės gali pagerinti situaciją.

„Tai nėra kažkieno aplaidumas ar koks nors nedarbas, tai yra stichinė nelaimė”, – sakė L. Dūda, patikslinęs, jog šiuo metu miestą laisto iš viso 4 transporto priemonės: 2 mašinos šiaurinėje miesto dalyje ir 2 – pietinėje.


2019-04-25

6 komentarai “Gausesnis gatvių laistymas nieko nepakeis?”

  1. Iškirto medžius per savo projektus, va ir bus dabar… Vienos Kartuvės miesto centre bylos apie homobetonikų eros laikotarpio prioritetus…

  2. Stichinę nelaimę ne Dūda Lietuvoje skelbia! Dūda dirbti turi. Medžius iškirsti daug proto nereikia. O kad miestas būtų žalias, atlaikytų bet kokį dulkėtumą, vakarų vėjus. Kodėl buvo Girulių miškas sodinamas? Plynos gatvės- Dūdos laikų mada!

  3. Gatvės turi būti ne laistomos o plaunamos! Dabar pakrapijo 3-4 gatves ir tiek… Po vieną eismo juostą

  4. Reikia laistyti jūros vandeniu, bus ir dezinfekavimas šioks toks. Kilimus laivuose jūros vandeniu plauna.
    Vokietijoje gyvenamuosiuose rajonuose yra fontanai su koralais kurie skleidžia malonų aromatą skirtą kvėpavimo takų apsaugos profilaktikai ypač sergantiems astma. Pas mus tik Druskininkuose yra, verta apie tai pagalvoti ir Klaipėdos mieste, kai taip trūksta želdynų. ):

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt