P0

Svarbu, Transportas

Paspirtukininkų skriausti neleis (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-04-29


Klaipėdietės skundas dėl vairuotojo elgesio uostamiesčio transportininkus paskatino parengti išaiškinimą dėl iki šiol keleivių ir bagažo vežimo autobusais taisyklėse nereglamentuoto dalyko – sparčiai populiarėjančių paspirtukų.

George Hodan (publicdomainpictures.net) nuotr.

„Atvirai Klaipėdai” skaitytoja Audra pasakojo su šeima antrą Velykų dieną nuvykusi paprastais, ne elektriniais paspirtukais prie jūros. Po daugiau nei 10 km trasos jos penkiametė dukra jautėsi pavargusi, todėl iš II Melnragės šeima nutarė į miestą grįžti autobusu.

„Įlipant į 4 maršruto autobusą ir perkant bilietus vairuotojas išreiškė nepasitenkinimą, kad esame su technika. Paklausiau, ar negalima, ar negerai elgiuosi, nes kiek buvau anksčiau domėjausi, neradau, kad būtų draudžiama. Tada ėmė tyčiotis, garsiai prie kitų keleivių replikuoti: „Kad jau sportininkais apsimetate, tai važiuokite“, „Jūs juokingai atrodote“. Man klausytis buvo nemalonu.  Paspirtukas juk papildomos vietos neužima, nėra didesnis nei leidžiamo vežti bagažo dydis. O ir laikėme taip, kad kiekvienas netrukdytų kitiems keleiviams. Juk galėjome prie jūros vykti mašina ir nusivežti paspirtukus, tačiau tarša ir taip mieste didelė, tad esant galimybei mielai ir atsakingai naudojamės viešuoju transportu. Tačiau toks vairuotojo elgesys tikrai neįkvepia taip elgtis. Visgi labiausiai norisi sužinoti, ar galima paspirtukus vežtis autobusais, kad ir kitiems keleiviams, ir vairuotojams nereiktų konfliktuoti”, – pasakojo klaipėdietė, patikinusi, kad tai jau antras kartas, kai jai tenka susidurti su tokiu neigiamu autobuso vairuotojo požiūriu į paspirtukus.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) direktoriaus pavaduotojas Andrius Samuilovas patvirtino, kad atskirai Keleivių ir bagažo vežimo Klaipėdos miesto autobusais ir maršrutiniais taksi tvarkoje paspirtukai nėra išskirti, tačiau tai jų esą nepadaro nepageidaujamais. Svarbu, kad jie būtų vežami tvarkingai, nedarytų žalos kitiems keleiviams ir jų daiktams.

Minėtose taisyklėse yra draudžiama vežti bagažą, kurio matmenų suma didesnė kaip 180 cm (išskyrus vaikiškus vežimėlius).

Pasak A. Samuilovo, reaguojant į šį atvejį, bus parengta ir visiems vežėjams išplatinta informacija dėl paspirtukų vežimo.

Šio konkretaus atvejo išsiaiškinti ir įvertini vairuotojo elgesio nepavyks, nes kaip neretai ir nutinka, vežėjas (šiuo atveju –  „Pajūrio autobusai”) per nustatytą laiką nepateikė autobuso kamerų užfiksuoto įrašo.

Anot A. Samuilovo, tokių situacijų turėtų sumažėti, kai visuose autobusuose vaizdas bus fiksuojamas vadinamuoju „on-line” režimu, kaip dabar yra maršrutiniuose taksi. Tada KKT specialistai galėtų patys operatyviai prisijungti ir peržiūrėti konfliktinės situacijos vaizdo įrašą. Tačiau tokie reikalavimai gali būti įtraukiami tik į naują konkursą, kuris vyks maždaug po trejų metų. Visgi dalyje autobusų tokią įrangą jau ir dabar savanoriškai įrengia patys vežėjai. Naujieji Klaipėdos autobusų parko autobusai jau turėtų būti su tokia įranga.


Transporto straipsnių vidus kompas

2019-04-29

Vienas komentaras apie “Paspirtukininkų skriausti neleis”

  1. Chamai viešąjį transportą vairuot neturėtų, ir tiek. Tikrai būtų galima pakeist juos miestiečių vertais vairuotojais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt