Kriminalai ir nelaimės

Nuteistas panevėžietis, kurio nusikaltimus ištyrė Klaipėdos pareigūnai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-03


Dar praėjusių metų gruodžio pabaigoje Klaipėdos apskrities kriminalistai ir Klaipėdos apygardos prokuroras pranešė baigę didelės apimties baudžiamąją bylą dėl nusikaltimų elektroninėje erdvėje.

Savamokslio programišiaus nusikalstamai veikai aprašyti  prireikė 20 bylos tomų. Palmiros Mart nuotr.

25 metų panevėžietis buvo kaltinamas tuo, kad per internetinius azartinius žaidimus platino kenkėjišką programinę įrangą, kurios pagalba prisijungdavo prie įvairių interneto vartotojų duomenų ir juos perimdavo, t.y. įsilauždavo į asmenines žmonių paskyras, pasisavindavo jų nuotraukas, stebėdavo per vaizdo kameras, kas vyksta jų namuose ir kt. Taip pat pasisavindavo ir nedideles kitų žaidėjų pinigų sumas. Didžiausia iš vieno žaidėjo žaidimų paskyros nugvelbta pinigų suma siekė 2500 eurų.

Tąsyk surengtoje spaudos konferencijoje tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuroras Saulius Galminas sakė, jog panevėžietis nusikaltimus elektroninėje erdvėje vykdė labiau iš smalsumo, nei dėl pinigų – esą jis visą gyvenimą svajojo būti geru IT specialistu, jam buvo įdomu išbandyti tam tikras programas, kaip jas galima panaudoti, prisijungiant prie kitų asmenų duomenų ir juos užvaldant.

Į Panevėžio apylinkės teismą metų pabaigoje iškeliavo 20 tomų byla, kurioje buvo užfiksuoti net 268 panevėžiečio nusikalstamos veikos epizodai. Tiesa, nors nuo savamokslio programišiaus visoje šalyje nukentėjo per 100 asmenų, tik trys klaipėdiečiai sutiko būti pripažinti nukentėjusiaisiais.

Penktadienį Panevėžio teisme ši byla buvo išnagrinėta per kelias valandas, panevėžiečiui paskyrus lygtinę 3 metų laisvės atėmimo bausmę.

Linksmai nusiteikęs nuteistasis LNK žurnalistei sakė daugiau nelegaliais dalykais internete neužsiimantis, programuojantis legaliai ir auginąs vaiką.


2019-05-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt