P0

Uostas ir jūra

SGD terminalas patenkina beveik visą Lietuvos poreikį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-10


AB „Klaipėdos nafta” (KN) pranešė, kad per pirmąsias gegužės dienas 95 proc. Lietuvos vartotojus pasiekusių gamtinių dujų buvo patiektos iš jos valdomo suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Balandį per SGD terminalą į Lietuvą patiektų dujų dalis sudarė 83 proc. visų į šalį importuotų dujų. Didžioji dalis jų – 92 proc. – buvo atgabentos iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos. Balandį SGD terminale buvo išdujinta apie 1,48 TWh dujų – 28,3 proc. daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus.

KN Klaipėdos SGD tarnybos vadovas Arūnas Molis teigia, jog Klaipėdos SGD terminalo pajėgumų paklausą išaugino palanki situacija tarptautinėse rinkose. Jau keletą mėnesių išdujintos SGD savo kaina nukonkuruoja magistraliniais vamzdynais importuojamas dujas.

„Galimybė įsigyti dujas atviroje rinkoje verslui leidžia itin lanksčiai reaguoti į pokyčius pasaulinėse rinkose, tad visoje Europoje jaučiamos tendencijos matomos ir mūsų šalyje. Matome, kad verslas šiuo metu aktyviai naudojasi galimybe dujas patiekti kuo pigiau“, – pranešime spaudai cituojamas A. Molis.

Gegužę SGD terminale planuojama priimti 4 didžiuosius dujovežius, kurie iš viso atgabens per 296 tūkst. kub. metrų SGD.

Nuo šių metų pradžios Klaipėdos SGD terminalas įvairioms krovos operacijoms atlikti priėmė 12 dujovežių.


  2019-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt