P0

Miestas, Svarbu

„Seklio” iš miesto neišvys? (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-05-22


Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tikina, kad Klaipėdos kriminalinės policijos veteranų klubo idėjos pastatyti mieste šią profesiją įamžinantį meno kūrinį neištiks į Telšius iškeliavusios kapitono Liudviko Stulpino skulptūros likimas.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos Architektų taryba vienbalsiai palaimino Klaipėdos kriminalinės policijos veteranų klubo idėją ties S. Nėries ir Vilties gatvių sankryža pastatyti skulptūrą „Seklys“ ir pateikė porą rekomendacijų. Tačiau vėliau tokią idėją sukritikavo Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.

Taip atrodė pirminis projektinis architekto Sauliaus Druskio ir skulptoriaus Sergejaus Plotnikovo kuriamos skulptūros pasiūlymas.

Trečiadienį idėjos realizavimu besirūpinantys žmonės lankėsi Klaipėdos mero kabinete.

„Yra graži iniciatyva pagerbti žmones, atliekančius visuomenei labai svarbų, jei galima taip pasakyti, sanitaro darbą. Sumanymas labai kūrybiškas ir įdomus. Idėjos autoriai ir skulptorius su architektu jau yra prasukę ne vieną ratą ją tobulindami, sulaukė tam tikrų pastabų. Kaip suprantu, skulptūrą jau patobulino lyginant su ta, kuri buvo pateikta fotofiksacijoje, iliustracijoje. Ji tapo labiau akiai suprantama ir identifikuojama, kaip žmogus kažką stebintis”, – sakė meras.

Pasak jo, vieta lieka Vilties ir Salomėjos Nėries gatvių kampas, ties raudonų plytų tvora. Ji, paties mero nuomone, yra labai tinkama, nes netoli, prie geležinkelio stoties yra ir buvusiems Klaipėdos gyventojams skirta skulptūra.

„Aš pasakiau, kad daugiau tokių istorijų, kaip Stulpino, būti negali. Dalyvavo Mindaugas Petrulis (vyr. dailininkas – autor. past.) ir paprašiau, jog kai bus Įvaizdžio komisijos posėdis, kad visos pastabos ir siūlymai yra gerbtini bei išklausytini, bet neturi pakirsti idėjai sparnų ar transformuoti taip, kad pats autorius jos nebepažintų. Pasikalbėsime su naujuoju administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu ir įvertinę visas pastabas tikrai uždegsime žalią šviesą šios idėjos įgyvendinimui. Man patiko, kad idėjos autoriai  „nesiriša” prie konkrečios datos, nors spalį ir yra kriminalistų diena. Jie  „rišasi” prie to, kad idėja būtų deramai įgyvendinta, tinkamai įsikomponuotų ir atlieptų lūkesčius”, – sakė V. Grubliauskas.

Anksčiau idėjos autoriai buvo nagrinėję ir kitas vietas tokiai skulptūrai. Tarp jų buvo siūlymas ją statyti po Pilies tiltu šalia kolonos, Vytauto gatvėje, prie savivaldybės administracijos automobilių stovėjimo aikštelės.


  2019-05-22

  Vienas komentaras apie “„Seklio” iš miesto neišvys?”

  1. AvatarSaulė (IP: 78.61.175.206)

   Kaip matau Grubliauskui visuomenės nuomonė nerūpi. Matai jis ruošiasi degti žalią šviesą. Gal verčiau konstituciją reiktų pasiskaityti ir suvokti, kad visuomenė tiesiogiai turi ir gali dalyvauti miesto valdymo procese.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt