P0

Verslas

Supažindins su „Smart-ID“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-24


Daugumai Lietuvoje veikiančių bankų planuojant keisti kodų korteles, skirtas prisijungti prie internetinės bankininkystės, kartu su Lietuvos bankų asociacija (LBA) pradedamas nacionalinis projektas – visą mėnesį per šalies miestus keliaus mobili „Smart-ID“ gidų komanda, kuri gyventojams pristatys nemokamą to paties pavadinimo programėlę, skirtą prisijungti prie banko sąskaitos.

Apranga su „Smart-ID“ logotipu vilkintys gidai dirbs tik viešose vietose. Jie nesilankys gyventojų namuose, neprašys jų užrašyti asmeninių ar banko sąskaitos duomenų.

Tokia komanda šį penktadienį, gegužės 24 d., 12–20 val., ir šeštadienį, gegužės 25 d., 11–19 val. darbuosis ir prie Klaipėdos „Akropolio“ pagrindinių įėjimų. Vėliau, gegužę ir birželį, „Smart-ID“ gidai lankysis miestų šventėse bei šalies kurortuose. Jų grafikas bus atnaujinamas LBA interneto svetainėje www.lba.lt bei LBA ir bankų „Facebook“ paskyrose.

„Klientų patirtis atskleidė, kad susikūrus savo paskyrą „Smart-ID“ ir kartą išbandžius įrankį, nesudėtinga įsitikinti jo paprastumu ir patogumu, – pranešime spaudai cituojamas LBA vadovas Mantas Zalatorius. – Tad norime padrąsinti tuos, kurie turi išmaniuosius telefonus, tačiau iki šiol naudojosi kitais tapatybės nustatymo įrankiais, jungdamiesi prie banko sąskaitos – mes esame pasirengę suteikti visą reikalingą informaciją ir tinkamai atlikti paskyros registraciją.“

M. Zalatorius atkreipia dėmesį, kad apranga su „Smart-ID“ logotipu vilkintys gidai dirbs tik viešose vietose. Jie nesilankys gyventojų namuose, neprašys jų užrašyti asmeninių ar banko sąskaitos duomenų.

Gyventojai galės drauge su gidu pereiti visą vartotojo kelią demonstracinėje versijoje, o jeigu su savimi turės asmens identifikavimo priemonę (kodų generatorių, kodų kortelę, m. parašą), ir įsidiegti ją savo išmaniajame telefone. Kitu atveju galima įsidiegti programėlę padedant bankų specialistams padalinyje arba atlikti tai namuose, vadovaujantis naudotojo atmintine, kurias dalins „Smart-ID“ gidai.

„Smart-ID“ atitinka kvalifikuoto elektroninio parašo reikalavimus, tad prilygsta ranka rašytam parašui. Turint kelias sąskaitas skirtinguose bankuose, siųstis kitų programėlių nebereikės – asmeninė „Smart-ID“ paskyra yra universali.


  2019-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt