P0

Politikų tribūna

Prašo bioatliekų kompostavimą leisti tik uždarose patalpos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-31


Klaipėdietis Seimo narys liberalas Simonas Gentvilas konstatuoja, kad po „siaubingų” praėjusios vasaros kvapų Klaipėdoje Aplinkos ministerija (AM) kol kas nesiėmė jokių reikalingų teisės aktų pakeitimų dėl industrinio kompostavimo sukeliamų nemalonių kvapų visoje Lietuvoje.

Nuotrauka iš “Facebook”

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininko pareigas einantis S. Gentvilas pranešime spaudai informuoja, kad dėl to  kreipėsi į AM, prašydamas kuo skubiau patvirtinti biologiškai skaidžių atliekų kompostavimo bei anaerobinio apdorojimo aplinkosauginių reikalavimų tvarkas, įvedant reikalavimą kompostavimo darbus atlikti uždarose patalpose.

„Žmonių, gyvenančių netoli atliekų kompostavimo stotelių, skundai dėl nuolatinių nepakeliamų ir nemalonių kvapų savivaldybėse neslūgtsa. Ir tai rodo, kad kvapų sklaidos žemėlapiai dažnai neatitinka realybės, nors įmonės tvarkančios biologiškas atliekas formaliai ir atitinka PAV metu numatytus reikalavimus“, – cituojamas parlamentaras.

Jis įsitikinęs, kad praktikoje bioskaidžių atliekų apdorojimo ir kompostavimo aikštelių poveikio aplinkai vertinimo metu numatytos kompensacinės priemonės yra nepakankamos ir ragina AM imtis priemonių, kad bioskaidžių atliekų kompostavimas, laikymas bei mechaninis apdorojimas vyktų uždarose patalpose, užtikrinant dujų (kvapų) išvalymą prieš išleidžiant į aplinką.


2019-05-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt