P0

Uostas ir jūra

SGD terminalo paslaugomis pradeda naudotis naujas klientas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-03


„Klaipėdos nafta” (KN) praneša, kad jos valdomo suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo teikiamomis paslaugomis pradėjo naudotis naujas klientas  –  UAB „Imlitex“, priklausanti didžiausiai Lietuvoje žaliavų prekybos įmonių grupei IMLITEX HOLDINGS.

UAB „Imlitex“ užsakė 964 tūkst. MWh siekiančius terminalo išdujinimo pajėgumus. Planuojama, kad šiai kompanijai skirtas SGD krovinys Klaipėdą pasieks artimiausiomis savaitėmis.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Esame nepriklausomas gamtinių dujų tiekėjas ir aptarnaujame pramonės įmones ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Susidarius palankiai rinkos situacijai įsigijome SGD krovinį, kurio dalis bus parduota didmeninėje rinkoje, o kita dalis liks gamtinių dujų portfelio diversifikacijai. Vertiname tiek KN, tiek kitų terminalo naudotojų indėlį, todėl ir ateityje planuojame vykdyti SGD tiekimą į Baltijos šalis per terminalą Klaipėdoje“, – pranešime cituojamas „Imlitex“ dujų prekybos verslo vadovas Dominykas Kryževičius.

Pasak Klaipėdos SGD tarnybos vadovo Arūno Molio, pasirašyta sutartis su trečiuoju terminalo naudotoju įrodo, kad verslas atkreipė dėmesį į KN susitelkimą teikti kuo lankstesnes ir efektyvesnes SGD krovos bei išdujinimo paslaugas.

Uosto vidus kompas

„Klaipėdoje išplėtota SGD tiekimo infrastruktūra nulėmė, kad esant palankiai situacijai tarptautinėse rinkose mūsų šalies gamtinių dujų tiekėjai gali pasiūlyti pigesnių energetinių resursų ne tik Lietuvos vartotojams, bet ir kitų Baltijos šalių klientams. Net įskaičiuojant naudojimosi perdavimo sistemoms kainą kaimyninėse šalyse per Klaipėdos SGD terminalą patiekiamos dujos gali būti siūlomas konkurencingesne kaina nei vamzdynais iš Rytų“, – sakė A. Molis.

Balandžio mėnesį 83 proc. Lietuvos vartotojus pasiekusių gamtinių dujų buvo patiektos iš Klaipėdos SGD terminalo, o gegužę, preliminariais duomenimis, buvo išdujinta 1,64 TWh dujų – apytiksliai tiek pat, kiek iš viso buvo suvartota Lietuvoje. Didžioji dalis dujų – 90 proc. – buvo atgabentos iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos.

Gegužės mėnesį SGD terminale buvo priimti 5 dujovežiai, kurie atgabeno apie 304 tūkst. kub. m SGD, o į vieną mažąjį dujovežį buvo pakrauta apie 3 tūkst. kub. m SGD. Planuojama, jog birželio mėnesį atvyksiantys 5 dujovežiai į Klaipėdą atgabens 310 tūkst. kub. m SGD.


2019-06-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt