P0

Politikų tribūna

Klaipėdietis siūlo vieną vietą Seime skirti užsienio lietuviams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-04


Liberalų sąjūdžio frakcija Seime registravo rezoliuciją, kuria ragina Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) vieną vienmandatę apygardą Seimo rinkimuose perduoti užsienyje gyvenantiems lietuviams.

Asociatyvi Martyno Vainoriaus nuotr.

„Užsienyje gyvenančiųjų lietuvių bendruomenės yra labai gausios ir galime matyti džiuginančią tendenciją, jog vis daugiau užsienyje gyvenančių lietuvių dalyvauja rinkimuose. Pavyzdžiui, šiais metais Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose balsavimui užsiregistravo 60 640 užsienyje gyvenančių rinkėjų, kai 2014 m. Prezidento rinkimams buvo užsiregistravę tik 15 744 rinkėjai“, – sako rezoliucijos iniciatorius ir rengėjas klaipėdietis Simonas Gentvilas.

Rinkimų statistika rodo, kad pasaulio lietuviai vis aktyviau dalyvauja valstybės gyvenime ir politikoje. 2019 m. rinkimuose užsiregistravusių balsuoti užsienyje padaugėjo net 45 896 rinkėjais. Teigiama, jog nors tokiam šoktelėjimui įtakos turėjo referendumas dėl dvigubos pilietybės, bet suaktyvėjimas esą atskleidžia, kad pasaulio lietuviams svarbu išlaikyti ryšį su Lietuva.

Liberalų teigimu, užsienyje gyvenantys lietuviai turėtų turėti pilną teisę prisidėti ir prie valstybės valdymo, jos ūkio ir kultūros klestėjimo. Todėl rezoliucija siekiama užtikrinti visų Lietuvos piliečių įsitraukimą į valstybės valdymą, nepaisant jų gyvenamosios vietos.

Paskutiniuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose užsienio rinkėjų sąraše esantys balsai buvo priskiriami Vilniaus miesto Naujamiesčio apygardai, o 46 proc. rinkėjų, įtrauktų į sąrašą šioje apygardoje, gyveno užsienyje.


  2019-06-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt