Mums rašo

Laikinai apgyvendinant vaiką, siekiama išvengti institucijų

Atvira Klaipėda

Greta Bliutaitė, viešųjų ryšių vyriausioji specialistė
2019-06-05


Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) atstovai susitikime su Klaipėdos miesto „Šeimos ir vaiko gerovės centru“ bei VšĮ „SOS vaikų kaimai“ darbuotojais ir savivaldybės atstovais nusprendė sukurti sistemą, pagal kurią VTAS specialistai, dirbantys nakties metu, žinotų, pas kurį budintį globotoją galima nuvežti vaiką ir taip užtikrinti, kad vaikas nepatektų į institucinius globos namus.

Sistema paprasta: lentelėje, periodiškai gaunamoje iš „Šeimos ir vaiko gerovės centro“  „SOS vaikų kaimai“ surašyta, koks budintis globotojas, kokiu paros metu ir kokio amžiaus vaikus gali priimti. Tokiu būdu atsirastų glaudesnis bendradarbiavimas ir tiesioginis vaiko teisių apsaugos specialistų kontaktas su budinčiais globotojais.

Tačiau kol kas užuovėjos pas „SOS vaikų kaimai“ budinčius globotojus nakties metu vaikai negali sulaukti – jos darbuotojai dirba tik dieną, priešingai nei „Šeimos ir vaiko gerovės centre“, kuris priima vaikus bet kuriuo paros metu. Minėtame centre apsistojus vaikui yra užtikrinamas intensyvus vaiko bendravimas su tėvais – tai turėtų būti užtikrinama ir vaikui esant pas budinčius globotoju

Šiuo metu Klaipėdos miesto „Šeimos ir vaiko gerovės centre“ yra du budintys globotojai, abu neprižiūri vaikų palyginus trumpą laiką – apie dvi savaites. Tačiau abu budintys globotojai pageidauja pasirūpinti vaikais, kuriems dar nėra suėję vieneri metai, o tai apsunkina laikinojo apgyvendinimo vyresniems vaikams paieškas.

Tuo tarpu „SOS vaikų kaimai“ Klaipėdos padalinyje yra penki budintys globotojai. Šioje įstaigoje šuo metu yra prižiūrimas vienas vaikas, dar vienas vaikas netrukus apsigyvens budinčių globėjų šeimoje. „SOS vaikų kaimai“ Šiaurės vakarų programos vadovės Jurgitos Mikolaitytės teigimu, „yra globėjų, kurie nenori bendradarbiauti su kitais globos centrais, nori tik su „SOS vaikų kaimu.“

Primename, kad nuo kitų metų valstybė skirs laikinosios priežiūros išmokas ne tik budintiems globėjams, bet ir tiems asmenims, kurie, nustačius apsaugos vaikui poreikį, priims prižiūrėti ar apgyvendins vaikus.


2019-06-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt